Top Channel/ Basha nis fushatën e dytë/ Takime në Durrës: Nuk do njohim rezultatin e 25 Prillit
11/05/2021 15:14

Lulzim Basha pas humbjes së zgjedhjeve po ecën në dy rrugë të kundërta. Demokratët do marrin mandatin e marrë nga procesi i 25 Prillit, por rezultatin që i bëri sërish ligjvënës nuk do e njohin. “25 prilli është një masakër elektorale ku vullneti i zgjedhësve u tjetërsua nga krimi i organizuar, shitblerja e votës dhe shkrirja e shtetit me partinë dhe shkrirja e partisë me shtetin. Është e qartë si ky diell që shndrin që ky rezultat nuk do të njihet kurrë dhe për kë mendon se 25 prilli është mbarimi i betejës tonë e ka gabim. Beteja jonë vazhdon dhe do të vazhdoje deri në përmbysjen e regjimit Rama-Doshi”, u shpreh Basha. Beteja ligjore sapo ka nisur në organet ankimore të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, që për herë të parë pas zgjedhjeve Lulzim Basha i sulmoi publikisht. “Kjo është një sfidë për drejtësinë e re, kjo është një sfidë për institucionet zgjedhore ku dje janë depozituar kërkesat për pavlefshmërinë në 9 qarqe dhe rivotimin në 9 qarqe. Është e njëjta KQZ dhe i njëjti KAS i cili me urdhër të Edi Ramës prishi fletën e votimit. Por ne do të dokumentojmë deri në fund provat e masakrës elektorale dhe do ta vazhdojmë betejën tonë në çdo hapësirë dhe mjetet tona”, tha Basha. Ende pa u zbehur shija e fushatës elektorale, kryedemorkati duket se ka nisur një të re. Objektivi ka ndryshuar, këtë herë gara nuk është për postin e Kryeministrit, po karrigen e kryetarit të partisë. Lulzim Basha lajmëroi demokratët se shume shpejt në PD do ketë zgjedhje. “Ne jemi një shtëpi e madhe. Gjithkush ka mendimet, kontributin, të mirat, të metat dhe gabimet e tij apo të saj. Këtu pa diskutim, bëj pjesë edhe unë, Por një gjë është e qartë, që ju keni patur dhe keni përgjegjësinë dhe mundësinë për të vendosur kush ju përfaqëson dhe kush ju drejton. E keni patur në të kaluarën dhe do ta keni përsëri shumë shpejt. Mendimet, idetë konstruktive, kritikat konstruktive vetëm na ndihmojnë dhe ne duhet t’i mirëpresim. Megjithatë, gjëja më e rëndësishme tani është të vazhdojmë betejë, të cilën me 25 prill, Edi Rama, Rrajat, Cyrbet, Ndraxhët, Doshët, Rakipët, menduan se e mbyllën. Mos kujtoni se harrova Vangjush Dakon, ai orkestroi vjedhjen ne Durres”, u shpreh kryedemokrati. Ndryshe nga sa ndodhi ne fushatën për zgjedhjet e 25 prillit, ku aleatët ishin të përjashtuar, këtë herë përkrah Lulzim Basha kishte Agron Dukën, i cili e ka këshilluar te reflektoje mbi gabimet e se shkuarës.

Top News – Basha, 3 muajt e furtunës në PD/ 17 korriku, nisja e një procesi reformimi
20/06 11:41
Top Channel/ PD nis reformimin/Do mblidhet kuvendi kombëtar për ndryshime statusore dhe për zgjedhje
18/06 19:45
Top News – Basha ‘tregon muskujt’ me vartësit/ Furtunë në degët lokale që humbën zgjedhjet
18/06 14:55
Top Channel/ Sot mbledhje e kryesisë në PD/ Në 17 korrik mblidhet Kuvendi
18/06 12:26
Top Channel/Mahmutaj kritikon përplasjen mes Lelit e socialistëve:Anashkalohen problemet e qytetit
18/06 12:13
Top News – 106 ligjet pa firmën e presidenti Meta/ Nuk u dekretuan, si një ‘hakmarrje’ politike!
18/06 09:34
Top Channel/ Hynë në listën e PD, aleatët pendohen! Duan të përfitojnë paratë sipas votave!
17/06 19:35
Top News – Konflikti mes Ramës dhe Lelit/ Damian Gjiknuri, ‘kunja’ për kryebashkiakun
17/06 15:59
Top Channel/ “Të korruptuarit të shkojnë në burg!” Ambasadorja Yuri Kim shpjegon urdhrin e Biden
17/06 15:32
Top Channel/ Partitë e vogla kundërshtojnë në gjykatë përllogaritjen e votave brenda koalicionit
17/06 12:26
Top News – Fati politik i Bashës dhe opozitës/ Analistët, skeptikë për një politikë të re
17/06 11:34
Top Channel/ Certifikohen zgjedhjet e 25 prillit, Kolegji rrëzoi pretendimet e opozitës për rivotim
15/06 15:05
Top Channel/ Paditë e fundit në Kolegj Zgjedhor. Sot shqyrtohet Elbasani dhe Fieri
15/06 12:31
Top News-U konfirmua si kryetar në mandatin e tretë/Basha-përpjekjet tona kundër regjimit Rama-Doshi
15/06 00:55
Top Channel/ Murrizi sulmon Krajën: Ke qenë hetues, pse trembesh nga e kaluara jote?
14/06 16:33
Top News – Meta dhe një tender 21 mln lekë/ Presidenti larg mendjen nga shkarkimi politik
14/06 16:25
Top Channel/ Manja: Drejtësisë së re i duhet punë të fitojë besimin
14/06 16:11
Top Channel/ Ministrja Anila Denaj raporton në Kuvend
14/06 16:10
Top Channel/ Olsian Çela: Kruja, “vatër e nxehtë” për kultivimin e lëndëve narkotike
14/06 15:53
Top Channel/7 hale për macet/Kraja-Murrizit: Prokuroria s’del në rrugë të pyesë ku e bleve shtëpinë
14/06 15:52