Top Channel/ Babai monstër: djeg të gjallë vajzën 13 vjecare se refuzoi të martohej me të!
10/09/2021 15:52

Mediat e huaja e përshkruajnë si “babai monstër”, dhe me të drejtë: Ahmet Mohammad Dwala, një refugjat në Turqi u arrestua nga policia pasi dogji vajzën e tij 13 vjecare, Amara Dwala e cila kishte refuzuar të martohej me të. Shtypi vendas thotë se burri kishte ngritur në maksimumin zërin e muzikës me qëllim që fqinjët të mos dëgjonin ulërimat e vajzës. Më pas, ai u largua së bashku me vajzën tjetër 12 vjecare, por arratia nuk zgjati shumë. Amara ishte ende gjallë kur ekipet mjekësore mbërritën në banesë, megjithate plagët dhe djegiet e saj ishin aq të mëdha, sa nuk u arrit të shpëtohej. Pamja e adoleshentes ka tmerruar edhe vetë punonjësit paramjekësorë që mbërritën me autoambulancë. Ajo ndërroi jetë pak pas shtrimit në spital. Nëna e Amarës e kishte braktisur familjen dhe jetonte në Liban me bashkëshortin e ri. I ati i vajzës ishte akuzuar edhe nga një ish partnere e tij se kishte dashur ta digjte më uje të përvëluar.

Top News-Britani, rritet numri i viktimave / Rekord vdekjesh nga Covid 19 që prej marsit
19/10 23:04
Top Channel/ Një zhytës amator gjen një shpatë 900-vjeçare në brigjet e Izraelit
19/10 22:14
Top Channel/ Polonia akuzon BE për ‘shantazh’ ndaj të drejtave kombëtare
19/10 20:33
Top Channel/ Mali Kilimanxharo, një nga akullnajat e çmuara të kontinentit Afrikan
19/10 20:33
Top Channel/ Policia qëllon me gaz lotsjellës, pompa uji ndaj protestuesve të varfërisë në Kili
19/10 20:31
Top News – Zhduket vajza 4 vjeçare /Australi, ishte me prindërit në kamping
19/10 17:56
Top News – Ja si do të ‘pushtojmë Ukrainën’/Rusia në stërvitje, 40 luftanije dhe 30 avionë ushtarakë
19/10 17:40
Top Channel/ Lista Serbe nis shantazhet: Pa Asociacion, nuk do të ketë as institucione në Kosovë!
19/10 17:20
Top Channel/ Habit shkencëtari i Harvardit: “Universi ynë është krijuar në laborator”!
19/10 17:19
Top News – Dënim nëse ofendon presidentin / Turqisë i kërkohet ndryshimi i ligjit
19/10 16:06
Top News – Park ekstrem lojërash / Arabi Saudite, frymëzim nga nafta…
19/10 16:04
Top News – Ngjarje makabër në Itali / ’Muros’ nënën e vdekur për të marrë pensionin
19/10 16:03
Top Channel/Kapet jahti me 5.2 tonë kokainë: 200 mln euro, ngarkesa më e madhe prej vitesh!
19/10 15:40
Top Channel/ Rusia inskenon pushtimin e Ukrainës, Shtetet e Bashkuara: “Kievi na ka ne”!
19/10 15:40
Top News – Sulmi me hark dhe shtizë… / Norvegji, viktimat ishin qëlluar me thikë
19/10 15:27
Top News – Nuk ishte raketë hipersonike…! / Kina përegënjeshtron: Testuam një raketë hapësinore
19/10 15:26
Top News – ‘BE po na bën shantazh’ / Kryeministri polak: Nuk do të ketë ‘Polexit’
19/10 14:52
Top News- Alarm nga shkencëtarët/Varianti i ri Delta+ më ngjitësi që nga fillimi i pandemisë
19/10 14:50
Top Channel/ Kapet jahti me 5.2 tonë kokainë: 200 mln euro, ngarkesa më e madhe prej vitesh!
19/10 14:16
Top Channel/ Turqia “luftë me të gjithë”, thërret ambasadorët e 10 vendeve perëndimore!
19/10 14:00