Top Channel/ Albin Kurti në gjysmëfinalen Vllaznia-Sigal Prishtina: Populli është para politikës…
16/10/2021 20:51

Në gjysmëfinalen e Superkupës Mbarëkombëtare Vllaznia – Sigal Prishtina është i pranishëm edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti. Kurti shoqërohet nga ministra të kabinetit qeveritar në Kosovë dhe ministret e kabinetit qeveritar shqiptar, Evis Kushi dhe Edona Bilali. “Është shumë kënaqësi të jem sonte në Shkodër. Kjo që do shohim mes Vllaznisë së Shkodrës dhe Sigalit të Prishtinës është më pak se ndeshje sepse jemi bashkë dhe më shumë se lojë sepse jemi bashkë. Besoj se tek kjo fushë e bashkimit tonë, populli është para politikës kështu që ne politikanët le ta ndjekim vullnetin e shqiptarëve”, tha Kurti. Ndërsa sa i përket zgjedhjeve të ditës së nesërme, Kurti buzëqeshi dhe tha: “Sot është ditë heshtje, nesër flasim.” Për kryeministrin e Kosovës nuk mungoi pritja me lule dhe duartrokitje nga tifozët.

Top Channel / Gara e Tiranathlon! Not, çiklizëm dhe vrap sot në kryeqytet
28/05 15:16
Top Channel / Gara e Tiranathlon / Not, çiklizëm dhe vrap sot në kryeqytet
28/05 12:08
Top Channel/ Favorizoi Katarin, ish zyrtari FIFA nën akuzë për Kupën e Botës
27/05 21:29
Top Channel/ Lojtarët dhe tifozët e Tiranës sulmojnë arbitrin në ndeshjen me Bylisin
25/05 18:43
Top Channel/ Rrethi çiklistik i Shqipërisë, nis etapa e tretë Elbasan-Vlorë me gjatësi 143 km
24/05 15:28
Top Channel/ Rrethi çiklistik i Shqipërisë, nis etapa e tretë Elbasan-Vlorë me gjatësi 143 km
24/05 12:44
Top Channel/ Etapa e tretë e rrethit çiklistik i Shqipërisë
24/05 12:27
Top Channel/ Sylvinho, banor i Tiranës! 4 muajt e trajnerit, ndeshja me Moldavinë dhe ishujt Faroe
23/05 20:02
Top Channel/ 10 vite rresht kampion, futbollistët e Vllaznisë janë të pathyeshme
23/05 15:25
Top News – ‘Blindohen’ Olimpiket e Parisit në 2024 / 35 mijë forca sigurie, për ceremoninë e hapjes
23/05 13:13
Top News – Haaland i befason të gjithë / Shfaqet në festën e Manchester City…me pizhama!
22/05 17:26
Nis turi i 80-të çiklistik, mbi 100 çiklistë në garë për 900 km në disa qytete
22/05 15:41
Top Channel/ Nis turi i 80-të çiklistik/ Mbi 100 çiklistë në garë për 900 km në disa qytete
22/05 12:37
Top Channel/ Turi i 80-të çiklistik/ Mbi 100 çiklistë në garë për 900 km në disa qytete
21/05 20:12
Top News – Gjesti special i Mourinhos, e bën Kumbullën pjesë të festës për kalimin në finale
19/05 19:33
Top News – Asambleja e Jashtëzakonshme, Taulant Stërmasi zgjidhet president I Federatës së Atletikës
19/05 19:32
Top Channel/ Kampionati i Gollobordës, zhvillohet kupa e 10-të në sportin e mundjes
19/05 13:18
Top Channel/ Zgjedhjet në atletikën shqiptare/ Në garë janë katër kandidatë
18/05 19:57
Top Channel/ Tirana-Partizani/ Ndeshja derbi e kryeqytetit
17/05 20:05
Top Channel/ Derbi i Tiranës/ Përballja Tirana-Partizani, stadiumi pritet të jetë plot
16/05 20:04