Top Channel/ Albin Kurti në gjysmëfinalen Vllaznia-Sigal Prishtina: Populli është para politikës…
16/10/2021 20:51

Në gjysmëfinalen e Superkupës Mbarëkombëtare Vllaznia – Sigal Prishtina është i pranishëm edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti. Kurti shoqërohet nga ministra të kabinetit qeveritar në Kosovë dhe ministret e kabinetit qeveritar shqiptar, Evis Kushi dhe Edona Bilali. “Është shumë kënaqësi të jem sonte në Shkodër. Kjo që do shohim mes Vllaznisë së Shkodrës dhe Sigalit të Prishtinës është më pak se ndeshje sepse jemi bashkë dhe më shumë se lojë sepse jemi bashkë. Besoj se tek kjo fushë e bashkimit tonë, populli është para politikës kështu që ne politikanët le ta ndjekim vullnetin e shqiptarëve”, tha Kurti. Ndërsa sa i përket zgjedhjeve të ditës së nesërme, Kurti buzëqeshi dhe tha: “Sot është ditë heshtje, nesër flasim.” Për kryeministrin e Kosovës nuk mungoi pritja me lule dhe duartrokitje nga tifozët.

Top News – Messi në telashe/ Hoteli i tij me vlerë 30 milionë do të prishet
02/12 19:23
Top News – 6 muajt e ‘tmerrit’ të Eriksen/ E ‘mëshiron’ ekipi modest, odense i hap dyert
02/12 19:23
Top Channel/Rikthehen ndeshjet e Superiores, të shtunën e të dielën do luhet java e 10 e kampionatit
02/12 16:12
Top News-Teuta-Vllaznia/ Sfida kryesore e javës së 11 të Superiores
02/12 14:38
Top News- Tifozi me probleme shëndetësore/ Ndeshja Watford-Chelsea u ndërpre për 15 minuta
02/12 12:44
Top News – Rikthimi i Partizanit / Demat synojnë vazhdimësinë pas suksesit ndaj Teutës
01/12 19:27
Top News – Dy bodigardët e Cristiano Ronaldos / Në telashe, tashmë nën akuzë nga policia
01/12 19:05
Top News – Ronaldo përgënjeshtron zërat / Portugezi akuzon kryeredaktorin e njohur
30/11 20:25
Top News – Java e 10-të e Superiores / Tirana bën ‘hap fals’, Kukësi ngushton diferencën
29/11 19:35
Top News – Egnatia shkarkon Maganin / Klubi rrogozhinas mbyll bashkëpunimin me trajnerin
29/11 17:41
Top News- Rihapen llogaritë për titullin/ Kukësi mposht Egnatian, fiton edhe Dinamo
28/11 16:36
Top News-‘Zbardhet’ Premier League/ Bora e dendur shtyn sfidën Burnley-Tottenham
28/11 15:29
Top News- Teuta nuk humbet kohë/ Cakton Renato Arapin si trajner në vend të Martinit
28/11 15:17
Top Channel/Turne futbolli për fëmijë/ Promovohen talentet e reja në kryeqytet
28/11 12:48
Top News- Skënderbeu frenon Tiranën/ Vllaznia, fitore e rëndësishme ndaj Laçit
28/11 11:27
Top Channel/ Skëndërbeu barazon me Tiranën, Vllaznia fitoi në Shkodër me Laçin
28/11 01:49
Top News -Do të quhet ‘Kukës Arena’ / Verilindorët ndryshojnë emrin e stadiumit
27/11 16:06
Top Channel/ Tirana luan në Korçë/ Ndërsa Vllaznia pret sot Laçin
27/11 13:58
Top Channel/ Partizani fiton me Teutën, kryeqytetasit marrin një fitore në minutat shtesë
27/11 02:09
Top News – Fisnikëria e Ronaldos / I përgjigjet ftesës së Pink për të ndihmuar fëmijët
26/11 22:06