Top Channel/ Alarmi: Serbia, me plan të rrezikshëm për Kosovën dhe Ballkanin!
14/06/2021 13:58

Ekziston një plan i rrezikshëm i Serbisë për Kosovën dhe më gjerë për të gjithë rajonin sipas nënkryetarit të PDK-së, Xhavit Haliti. Haliti thotë se përpjekja e Serbisë është që të mos arrihet të ketë shtete të qëndrueshme. “22 vjetori i cilirimit, Kosovën e ka gjetur në një lloj amullie. Kjo, në njëfarë vjen dhe për shkak të mospërputhjeve e sherreve të kota mes mes partive politike dhe protagonistëve të caktuar për shkaqe të shumta. Dyshoj se ka hyrë një sistem i cili është i përgatitur nga memorandumi i dytë i Akademisë së Shkencave të Serbisë, jo vetëm për Kosovën, por edhe për Kroacinë, Bosnjën, Maqedoninë; në përgjithësi për të gjitha ish republikat dhe krahinat që quheshin atëherë pjesë e Jugosllavisë”, është shprehur ai i cituar nga mediat në Kosovë. Politikani se përpjekja e tyre është që as kosovarët, as kroatët, as boshnjakët të mos arrijnë të jenë shtete stabile, dhe se shërbimet sekrete serbe nuk do të ndalen kurrë.“Ato janë të pranishme kudo, në të gjitha territoret dhe kanë një histori të gjatë veprimi, në veçanti shërbimi i ushtrisë që ka qenë KOS-i atëherë, është shumë i fuqishëm”, tha Haliti, i cili nuk beson sidoqoftë që të ketë ndonjë politikan i cili i shërben aktualisht Serbisë në Kosovë

Top News – Kthim në shtëpitë e shkrumbuara/ Ja çfarë ka mbetur pas zjarreve në Varibob të Greqisë
04/08 11:37
Top Channel/ Banesa, biznese e makina të shkrumbuara, ja dëmet që ka shkaktuar zjarri në Greqi
04/08 11:13
Top Channel/Greqi,banorët kthehen në shtëpitë e djegura.Mitsotakis:Të gjitha banesat do rindërtohen!
04/08 10:39
Top Channel/ Vuçiç lidhje me mafian? Kreu i bandës kriminale thotë se ka takuar privatisht
03/08 15:33
Top Channel/ Zjarre pranë Athinës, flakët pranë qytetit. Në rrezik banesat periferike
03/08 15:25
Top News-51-vjeçari vret gruan brenda tavernës/E qëllon brutalisht 8 herë, dyshonte për tradhëti
03/08 15:20
Top News-‘Më tradhëtoi në shtëpinë tonë’/Shqiptari tregon pse e vrau me thikë gruan e tij
03/08 13:15
Top News – Mediet serbe ngrenë alarmin/ ‘10 vende tërhiqen nga njohja e Kosovës’
02/08 18:33
Top Channel/Greqia kufizon punën jashtë nga i nxehti ekstrem.Nga ora 12 deri në 16 kufizohet lëvizja
02/08 15:27
Top News – Përvëlohet edhe Kosova/ Temperatura të larta dhe rrezik nga zjarret
01/08 21:52
Top News – Luftë me zjarret edhe në Greqi/ Evakuohen 5 fshatra në zonën e Patrës
01/08 15:45
Top News-Greqia nuk po gjen qetësi/ Regjistrohen 4 tërmete brenda pak orësh
01/08 11:29
Top Channel/ Greqi, zjarret jashtë kontrollit. Evakuohen banorët e katër fshatrave
31/07 22:30
Top News – Mund të aplikohet doza e tretë/Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë
31/07 22:05
Top News – I nxehti përfshin Greqinë/ Javën e ardhshme, temperatura mbi 44 gradë
31/07 15:10
Top News – Vrau me thikë gruan/ Shqiptari doli sot para gjykatës në Greqi
31/07 14:30
Top Channel/ I mori jetën gruas, i heshtur e kokë ulur bashkëshorti vrasës del para Gjykatës
31/07 12:36
Top Channel/ Mali i Zi miraton masat e reja, pasaportë Covid-i për të hyrë në bare e restorante
31/07 11:31
Top News-‘Merr flakë’ Ballkani/ Temperaturat vijojnë të jenë mbi 43 gradë celsius
30/07 14:53
Top News – Vret gruan për xhelozi/Krimi nga një shtetas shqiptar në Athinë
30/07 14:49