Të drejtat e fëmijëve shkelen. Raporti, kritik për Shqipërinë
01/04/2019 21:15

Shqipëria e ka ratifikuar Konventën mbi të Drejtat e Fëmijëve që në vitin 1992, por edhe pas ratifikimit situata vijon të jetë problematike, sipas të dhënave nga UNICEF.

Top Channel/ Flamurtari–Barcelona/ Luhet ndeshja mes yjeve të viteve 80’. Kujtohet barazimi historik
30/06 12:35
Top Channel/ Libri “Klithmat e Brengës”! Historia e gjeneralëve që u dënuan për idetë që kishin
26/05 19:59
Top Channel/ Konkursi europian i parasë/ Dy adoleshentë nga Elbasani përfaqësuan Shqipërinë
27/04 12:29
Top Channel/ “Përgjithmonë Dhora”! ‘Exclusive” për rektoren e parë të universitetit të Shkodrës
17/12 12:39
Top News – Themeluesi i ortopedisë shqiptare / Akademia e Shkencave nderon prof. Panajot Bogan
08/09 16:47
Top Channel/ Festivali i motorëve në Korçë, pjesmarrës nga Shqipëria, Greqia, Kosova dhe Maqedonia
11/06 12:24
Top Channel/ Vetmia që vret! “Epidemia” moderne që sjell pasoja
23/05 12:29
Top Channel/ Rikthim në shkollë: Historia e Julit me aftësi të kufizuar, la shkollën nga bullizimi
20/05 20:15
Top News – One Albania bën histori/ Unifikohet rrjeti më i madh në vend
13/04 19:22
Top News – Sfidat e Dixhitalizimit/ UMSH organizon konferencën ndërkombëtare
13/04 16:58
Top News- Akademia e Shkencave prezanton ‘Ditari i tranzicionit’/Përmbledhje e ngjareve ekonomike
12/04 12:26
Top News – Zonjat e Alpeve, xhubleta në Unesco/ 96-vjeçarja ia dhuron kryeministrit Rama
20/12 23:00
Top Channel/ Pesticidet në bujqësi, pa kontroll! KLSH: Siguria ushqimore nuk është e plotë
28/11 15:18
Top Channel/ Maratona Fun Run. Morën pjesë nxënësit e shkollave 9 vjeçare dhe gjimnazeve të Tiranës
22/10 15:25
Top News – Nis ‘Në kërkim të kujt…’në TCH! / Filmi serial i fundit i të ndjerit Gjergj Xhuvanit
05/09 19:07
Top Channel/ Dy herë mat, bëhet realitet. Klea 16 vjeç, kampione ndërkombëtare, me paratë e familjes
15/08 19:59
Top Channel/ Elton Ilirjani kalon me sukses provën e vështire me veshjen “Chic & Twist”
13/05 18:51
Top Channel/ Çmim për LGBTI/ Vlerësim ndërkombëtar për aktivistët e aleancës në Shqipëri
23/04 20:01
Top Channel/ Promovohen talentet në teknologji. Aktiviteti mbështetet nga fondacionin Dritan Hoxha
17/02 03:08
Top Channel/ Dëbora “pushton” rrugën, pamjet nga aksi Qafë Thanë – Pogradec
08/02 02:35