Tatimet dhe doganat regjistrojnë rezultatin më të dobët në 5 vjet
29/02/2020 16:55

Tatimet dhe doganat regjistruan vitin e kaluar rezultatin më të dobët në 5 vjet, duke paralajamëruar vështirësi në financimin e shërbimeve publike.

Eksportet në rënie/ Gjatë muajit gusht rënia më e madhe
18/09 19:41
Top News – ‘Pandemia uli konsumin’/ Sejko mbledhje me shefen e FMN-së
18/09 12:23
Restorantet i tremben dimrit/ Rrezikojnë “karantinimin” sepse nuk mund të shërbejnë brenda
17/09 19:45
Na mungojnë 280 milionë euro/ Tatimet dhe doganat kanë mbledhur më pak të ardhura
17/09 19:43
Top News – OECD për koronavirusin/ Dëmet në ekonomi, jo aq të mëdha
17/09 12:43
Futbolli fsheh pagat e vërteta/ Ekspertët: Përjashtimi nga taksat, i pamundur, duhet të formalizohen
16/09 19:44
Investimet e huaja/ 92 milionë euro krahasuar me një vit më parë
15/09 15:42
Stabilizohet euro, zhvlerësohet dollari/ Euro shkon në 123.3 lekë dhe dollari bie në 104.6 lekë
12/09 19:46
Rikthehen kazinotë/ Qeveria cakton zonat dhe kriteret për hapjen e lojërave të fatit
09/09 19:43
Ulet inflacioni, ra konsumi/ Në Gusht shkoi në 1.3%. Ushqimet u shtrenjtuan me 3%
08/09 19:48
Pandemia shtoi paratë jashtë bankave/ 2.6 miliardë euro në 2020, 290 milionë euro vetëm mars-korrik
07/09 19:52
Pandemia, 56 mijë të papunë/ Mbi 32.400 biznese u mbyllën që nga nisja e karantinës
05/09 19:47
Biznesi, 102 milionë euro kredi/ Me garanci nga qeveria për të përballuar pasojat e karantinës
04/09 19:50
Turizmi humbi 1.3 miliardë euro/ Rezervimet e vjeshtës u anuluan 100%
03/09 19:45
Top News – Banka e Shqipërisë/ “Sistemi bankar e përballoi krizën”
02/09 21:16
Top News – Deklarimi elektronik/ Si bëhet ndryshimi i fjalëkalimit
02/09 18:29
Biznesi, “humbjet 500 mln euro”/ Goditja nga pandemia, 3.8 përqind e prodhimit të brendshëm
31/08 19:35
Shtyhet takimi për “dialogun”/ Prishtinë, partitë duhet të koordinojnë për vizitën në Washington
20/08 15:50
“Pandemia goditi ekonominë”/ Këshilli Mbikëqyrës i BSh le të pandryshuar normën e interesit
05/08 19:48
OTP Bank hap degën e 12 në Tiranë/ Në të gjithë Shqipërinë banka operon me 38 degë
22/06 17:37