Superliga, tre ndeshje të shtunën, përballjet mund t’i ndiqni në Digitalb
15/01/2021 16:25

Java e 14-të e Superligës vazhdon ditën e shtunë me 3 përballje të tjera ku kampionët në fuqi të Tiranës do të tentojnë të rikthehen në ritmin e tyre pasi në pesë ndeshjet e fundit nuk kanë arritur të fitojnë dhe kjo po shndërrohet në problem. Në konferencën për shtyp një ditë përpara ndeshjes me Kastriotin për bardheblutë në konferencë del zv.trajneri Uku i cili berson se nga e kjo ndeshje do të fillojë kthesa. Ndërkohë lajmi i mirë për bardheblutë vjen nga pjesa e lojtarëve të dëmtuar. Një nga më të mirët e vitit të shkuar, Jurgen Celhaka është rikthyer. Në kampion tjetër të kryeqytetasve, tek Partizani i gëzohen hapjes së merkatos dhe blerjeve të reja. Drejtori Olsi Rama në prag të nisjes për në Korce ka prezantuar dy afrimet e para. Valentino Murata, ish-kapiteni i Bylisit dhe braziliani Stenio Junior. Sa i përket ndeshjes e Skënderbeun, trajneri Daja, pavarësisht kulminimit të karrierës së tij me atë skuadër, të shtunën kërkon ta mund me Partizanin e tij. Nga ana tjetër Skënderbeu i Julian Ahmatajt duket të japë shenja pozitive pas fitores me Bylisin dhe barazimit me Kastriotin.

Cikalleshi: Andorra detyrimi ynë/ Sulmuesi flet për eliminatoret e botërorit dhe kampionatin turk
05/03 20:53
Atletika shqiptare në europian/ Sot prova e parë me Izmir Smajlaj, nesër me Franko Burraj
04/03 15:33
Gati për të mundur Anglinë/ Specialisti britanik i UEFA: Do të bëj tifo për Shqipërinë
02/03 20:00
Rikthehet basketbolli/ Luhet ndeshja e parë pas një viti ndërprerje për shkak të pandemisë
27/02 19:51
Teuta pret Kukësin/ Me sfidën për garën evropiane nis java e 21 e Superligës
25/02 15:54
Top News – Flamuri shqiptar në mes të Beogradit/ Shqiptari nga Shkodra merr medaljen e arit
24/02 22:27
Izmir Smajlaj merr medalje ari në mes të Beogradit!
24/02 21:13
Trajneri i ri i U19/ Cungu nis seleksionimin e lojtarëve për eliminatoret e ardhshme
24/02 20:02
Shorti i kupës së Shqipërisë/ Do përballen Laçi me Partizanin dhe Teuta me Kukësin
24/02 19:26
Zyrtarizohet transferimi i Muçit/ Shkon te Legia Varshava, Tirana merr 500 mijë € & 10% të kartonit
23/02 19:56
Vllaznia barazon me Skënderbeun/ Partizani fiton me Kukësin dhe rihap garën për titull
21/02 20:10
Kampionati i peshëngritjes/ Entuziazëm për Briken Caljan në përfaqësimin e garave ndërkombëtare
21/02 20:10
Shqipëria në botërorin e skive/ Rezultate historike për kombëtaren shqiptare në Itali
21/02 19:00
Vllaznia lufton për kreun/ Ndeshja të dielën me Skënderbeun. Kukësi përballet me Partizanin
20/02 15:12
Atleti Izmir Smajlaj shpallet kampion i Ballkanit në Kampionatin Ballkanik në Stamboll
20/02 14:21
Tirana pret Teutën/ Ekipi bardh e blu është pa trajnerin Orges Shehi, i infektuar nga Covid
19/02 16:18
Anglia do luajë në Shqipëri/ Qeveria britanike e lejon të udhëtojë drejt Tiranës
18/02 12:41
Stadiumit do i ndryshohet tapeti/ Një kompani turke do zëvendësojë barin që vendosi kompania greke
17/02 16:42
Reja i çuditur nga Superiorja: Presidentët ndërhyjnë në punën e trajnerëve
16/02 15:44
Futboll/Rikthehet Champions League: Liverpool stërvitet para përballjes me Leipzig- Pa Koment
16/02 01:46