Stadiumi gati për finalen/ Në 2022 në Air Albania do mbahet finalja e ligës së konferencës
04/12/2020 16:01

Komiteti Ekzekutv i UEFA-s për herë të parë ka futur edhe Tiranën në axhendën e aktiviteteve më të mëdha futbollistike në Evropë me caktimin e “Air Albania” stadium si vendin që do të presë finalen e par të Ligës së Konferencës. Një lajm i madh për vendin tonë jo vetëm në aspektin sportiv por në tërësi për ekonominë turizmin dhe gjithcka që do të kthejë kryeqytetin shqiptar në një kryeqendër sportive në vitin 2022. Pas këtij vendimi presidenti i FSHF, pjesë kryesore e lobimit si anëtarë i komitetit ekzekutiv të UEFA-s, tregon se si do të vazhdojë puna deri në ditën e finales. Ndërkohë bojkoti i fillim sezonit, që s’përfundoi pas takim të presidentit Duka me kryeministrin Rama dhe ku u premtuan plotësimet e kushteve, ende nuk ka një vendim zyrtar konkret. Pjesa më e përfolur e stadiumit të kryeqytetit si impianti më i madh dhe më modern fubollistik në vend, është tapeti i barit, në pritje të vendimit për një tapet hibrid, presidenti i FSFH tregon se do të bëhet edhe një sforco e fundit për mbajtjen e tapetit natyral.

Nesër Partizani-Tirana/ Ndeshja në “Elbasan Arena” dhe live në Digitalb
20/01 15:49
Derbi Partizani-Tirana/ Të kuqte afrojnë në ekip futbollistin Valentino Murataj
18/01 15:43
Dorëhiqet presidenti i Ligës/ Edvin Libohova tregon arsyet e largimit
18/01 15:30
Superliga, tre ndeshje të shtunën, përballjet mund t’i ndiqni në Digitalb
15/01 16:25
Palestrat 10 muaj mbyllur/ Volejbolli dhe basketbolli drejt shkrirjes, thuajse një vit pa aktivitet
14/01 20:00
Rusi kampion për Shqipërinë/ Gjimnasti Matvei Petrov fitues në evropianin e gjimnastikës
11/01 19:57
Top News – E çuditshme me KOKSH/ Mban në fshehtësi asamblenë statutore
11/01 12:04
Nga Palermo te Dinamo/ Farbricio Mikoli zv/trajneri i ekipit kryeqytetas
09/01 19:46
Tiranës i hiqet dënimi/ Ekipi mund të realizojë merkaton e futbollistëve
08/01 15:34
Si do riparohet fusha e Air Albania/ Brenda janarit do instalohen llampat dhe sistemi i ventilimit
06/01 19:58
Moriero në stolin e Dinamos/ Ish lojtari i Interit vjen të drejtojë skuadrën
05/01 19:59
Tirana në merkato/ Do prezantohet futbollisti i ri para ndeshjes me Bylisin
04/01 20:22
Sa vlejti bojkoti i futbollit/ Presidenti i ligës: Duhet të vazhdojmë, por jo më me bojkot
04/01 15:52
“Mendojnë akoma se jam me Tiranën”/ Gent Muca flet për herë të parë pas largimit në Kosovë
03/01 20:26
Kukësi fshikullon arbitrat/Bilanci i vitit 2020,Hallaçi do drejtojë skuadrën deri në fund të sezonit
02/01 19:52
Vllaznia, kampione e dimrit/ Trajneri Brdariç: Sekreti është fryma e ekipit. Nuk është thjeshtë fat
29/12 19:57
Top News – Federata e Qitjes, Stefan Rrufa konfirmohet president
20/12 12:04
Rikthimi i Starovës te Teuta/ Ekipi durrsak renditet i pesti në Superligë me 1 fitore dhe 7 barazime
17/12 19:53
Europiani i Gjimnastikës, një rus i jep medaljen e artë Shqipërisë
13/12 15:40
Kaos në Komitetin Olimpik/ Gjykata anuloni mbledhjen e radhës
11/12 15:39