Shorti i kupës së Shqipërisë/ Do përballen Laçi me Partizanin dhe Teuta me Kukësin
24/02/2021 19:26

Kupa e Shqipërisë ka hyrë në fazën cerekfinale të saj ku sigurisht dominojnë skuadrat e kategorisë Superiore dhe vetëm 2 ekipe përfaqësojnë Kategorinë e Parë, Korabi dhe Dinamo. kështu që në shortin e hedhur në ambientet e Air Albania Stadium ishte e paevitueshme vendosja përballë njëra-tjetrës të ekipeve më të rëndësishme të futbollit shqiptar. Sfida që tërheq vëmendje të madhe në këtë short të Kupës së Shqipërisë është ajo mes Teutës dhe Kukësit, dy skuadra që do të luajnë mes tyre edhe pasditen e kësaj të premte në kuadër të javës së 21 të Kategorisë Superiore. Në kampionat durrsakët kanë 7 pikë më shumë se verilindorët që duke qenë se janë larg pretendimeve për titull do të kërkojnë që t'i shkojnë Kupës së Shqipërisë deri në fund, objektiv që e ka edhe Teuta duke qenë se është një kompeticion që të kualifikon në evenimentet evropiane. Tjetër ndeshje interesante cerekfinale e Kupës së Shqipërisë është ajo mes lacit dhe partizanit. edhe në këtë rast ironia e fatit deshi që këto dy skuadra t'i vendosë përballë njëra-tjetrës këtë fundjavë në kampionat. Si Laci dhe Partizani janë në pozita të tilla që do të kërkojnë të marrin maksimumin në këtë sezon teksa janë në garë edhe për titullin në Kategorinë Superiore duke qenë se diferencat me Vllazninë kryesuese nuk janë shumë të mëdha. Përsa i përket skuadrës shkodrane, shorti e ka favorizuar të paktën në letër teksa e ka vënë përballë Korabit, ndërkohë që sfida tjetër cerekfinale e Kupës së Shqipërisë është ajo mes Dinamos dhe Skënderbeut. Ndeshjet cerekfinale të Kupës së Shqipërisë do të luhen në 17 mars dhe janë unike, dmth jo me sistem vajtje-ardhje që do të thotë se skuadrat gjysmëfinaliste do të përcaktohen për 90 minuta ose 120 minuta e gjuajtjet e penalltive nëse do të jetë e nevojshme

Top Channel/ Java e 28-të e Superligës: Tirana pret Kukësin dhe Partizani, Kastriotin
16/04 15:36
Top Channel/ Skënderbeu-Vllaznia në finale/ Dy skuadrat që do të përballen për Kupën e Shqipërisë
14/04 20:05
Teuta merr kreun e superiores/ Vllaznia ndalet në Laç, Kukësi fitore pas 2 muajsh
10/04 19:57
Braziliani i kombëtares/ 15 vjeçari i rritur në Shqipëri, premton shumë për ekipin kuq e zi
10/04 19:55
Vllaznia-Laçi, supersfida e javës/ Superiorja rikthehet me ndeshjet më të rëndësishme
09/04 15:44
Medalje bronxi në europian/ Evangjeli Veli, e vetmja garuese nga Shqipëria
05/04 19:59
Tirana ‘Manita’ Apolonisë/ Skënderbeu befason Kukësin, e mposht 1-0
04/04 20:17
Teuta merr kreun/ Mund Laçin 1-0. Vllaznia-Partizani ndalen në 0-0
03/04 19:57
Vllaznia do ndeshet me Partizanin/ Të shtunën përballet Teuta me Laçin
02/04 19:57
Vllaznia do ndeshet me Partizanin/ Të shtunën përballet Teuta me Lacin
02/04 15:50
Debati i pasaportave diplomatike/ MEPJ: Lojtarët e kombëtares dhe delegacioni t’i dorëzojnë
01/04 20:01
Starton kampionati i minifutbollit/ 24 ekipe marrin pjesë në edicionin e tetë
01/04 19:58
Reja: Të shohim përpara/ “Me rëndësi që ekipi të jetë i ekuilibruar, me tepër sulm nga sa bëmë”
30/03 19:57
Top News – Grumbullimi i U21/ Trajneri Bushi i kënaqur me futbollistët e rinj
30/03 12:31
Anglia fiton në Tiranë/ Ndeshja “Air Albania” përfundon 0 – 2
28/03 19:34
Sot përballja Shqipëri-Angli/ Formacioni që trajneri Reja do të nxjerr në fushë
28/03 12:04
Mungon Marash Kumbulla/ Mbrojtësi nuk do jetë me kombëtaren në ndeshjen me Anglinë
28/03 11:22
Top News – Afron ndeshja me Suedinë/ Kosova nis punën, mungojnë Muric dhe Rrahmani
26/03 20:48
Policia i përgjigjet FSHF: Kemi marrë të gjitha masat për ndeshjen Shqipëri-Angli
25/03 20:28
Sonte sfida me Andorrën/ Në ora 20:45 nis kualifikimi për Botërorin 2022
25/03 20:27