Serbia, drejt kryeministres së parë femër…dhe lesbike
16/06/2017 00:00

Serbia pritet të ketë të parën kryeministre femër dhe lesbike, pasi ministrja aktuale për Qeverisjen Lokale, Ana Brnabiç është nominuar për postin e lënë vakant nga Aleksandar Vuçiç, i cili u bë president, gjatë kësaj të enjteje.

Top Channel / Greqi, optimizëm nga turizmi / Pritet të afrohet me rekordin e vitit 2019
07/08 15:27
Top Channel/ ” Ec me Titon”, turi në Zagreb që tregon historinë e ‘të fortit’ të Jugosllavisë
07/08 14:19
Top News – Shqiptarët që kultivojnë kanabis në Greqi/ Zënë 37% të tregut, sa drogë iu sekuestrua
07/08 12:54
Top Channel/ Kosova: Reciprocitetin dhe targat nuk i diskutojmë në Bruksel
07/08 11:29
Top News – Arrestohet spiunia ruse në Kosovë/Ishte ‘maskuar’ si gazetare, kush ishte misioni i saj!
07/08 11:26
Top Channel/ Arrestohet spiunia ruse nga policia e Kosovës, gazetarja u ndalua në kufi
07/08 11:13
Top News – Sulmi në Ujman, EULEX shton patrullimet / Shefi i misionit-Të ndalen aktet kriminale
07/08 10:54
Top News – 12 polakë vdesin në aksident / Kroaci, autobusi del nga rruga, 32 të plagosur
06/08 16:39
Top Neës – Takim Kurti-Vuҫiç më 18 gusht / Escobar: Asosacioni, ‘jo shtet brenda shtetit’
06/08 14:53
Top News – Putini i madh dhe Putini i vogël! Kosovë-Serbi, a do të nisë një luftë e re për targat?
04/08 16:35
Top Channel/ Greqia merr masat për gaz. Shtohet një depozitë e re për të ulur varësinë nga Rusia
04/08 15:32
Top News-Leksione nga Mali i Zi për skafe e gomone/Afër me kilometra, por larg me sigurinë në plazhe
04/08 14:13
Top News – Reciprociteti u shty edhe me një muaj / Kurti : Për faj të dezinformimit të Beogradit
04/08 14:02
Top News -A ka gisht Rusia…?! / BBC: Rindizen tensionet Kosovë-Serbi, 23 vite pas luftës
03/08 15:12
Top News – Gjermania, shqetësim për Kosovën / Trazirat në veri, në rend të ditës në Bundestag
03/08 14:51
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi, i pavlerë! / Eksperti gjerman: Duhet anëtarësimi në NATO
03/08 14:46
Top News – Firmoset marrëveshja me Kishën Serbe / Gjukanoviç ‘sfidon’ Dritan Abazoviçin në parlament
03/08 12:20
Top News – Shefi i NATO-s në telefon me Kurtin / Shqetësim për tensionet në veri: Të ruhet qetësia
02/08 16:17
Top News – Mesazhi i Osmanit për Vladimir Putinin/Live në BBC: Do të dështosh në Ballkan e Ukrainë!
02/08 16:09
Top News-Flasin djemtë e viktimës në Greqi/‘Mamaja kishte frikë nga sjellja agresive e të shoqit’
02/08 11:18