Rrugëtim në natyrë
26/02/2017 00:00

Një shëtitje kurioze përreth natyrës dhe gjurmëve të saj që përfshin brenda edhe një album herbariumesh, duke hulumtuar anatominë e natyrës.

Nisi Tirana Intenational Film/ Sot premiera rajonale e filmit “Liqeni im” i Gjergj Xhuvanit
19/09 20:08
Ekspozitë në kohën e covidit/ Fototeka Marubi ekspozon punimet e fotografit Dedë Jakova
18/09 13:02
Pogradeci, qyteti i 40 filmave/ Edicioni i 10 i festivalit të kinematografisë dhe kulinarisë
18/09 12:34
Muzika kalon kufijtë/ Në Shkodër mblidhen artistë nga gjithë Ballkani
16/09 15:42
100 vjetori i Federico Fellinit/ Përkujtohet në Tiranë regjisori i madh italian
16/09 12:54
Kur xhirohet një film/ “Profesionisti” me skenar të Ylljet Alickës, del në vjeshtë
12/09 19:59
Turizëm në 1800 metra lartësi/ Valbona dhe Thethi me më shumë vizitorë vendas
12/09 16:43
Audicionet e “Kinostar”/ Rubrika më e re në “E diell” që zbulon talentet në fushën e aktrimit
11/09 19:57
Letrat e nënë Terezës/ Ekspozita në Muzeun Historik Kombëtar
10/09 19:59
Beqarët e “Përputhen”/ Zbulon të gjithë pjesëmarrësit e programit, autorja premton surpriza
09/09 20:00
Qendra kombëtare e librit, zgjedh tituj të Kadaresë, Blushit, Lubonjës dhe Zhitit
09/09 17:08
Ekspozitë brezash/ Familja Llukaçi sjell 130 punime në Durrës
08/09 12:14
“Liqeni im” hap TIFF/ Filmi i Gjergj Xhuvanit nis edicionin e 18 te festivalit
07/09 20:07
Nis festivali “Kokofest”/ Maratona e komedive në Korçë
07/09 12:38
Saga e jetëve legjendë 2/ Nga Aleksandri i Madh te Lenini, libri që Arjan Konomi shkroi në Vuno
06/09 20:14
“Jul Çezari” në Shkodër pas 100 vitesh/ Rivihet në skenë drama, për herë të parë u shfaq në 1920
04/09 15:35
Roland Gjoza/ Fituesi i çmimit kombëtar në letërsi me librin “Për shkak të vajzave nga Parisi”
02/09 20:01
100 vjet Tirana kryeqytet/ Arkiva ekspozon dokumentet dhe foto të Tiranës ndër vite
31/08 15:49
Piktori i qytetit të Lasgushit/ Në shtëpinë si ekspozitë të Anastas Kostandinit
29/08 15:34
Sezoni i ri në Top Channel/ Drejt përfundimit studiot e reja të emisioneve më të pëlqyer
28/08 20:00