Reja i çuditur nga Superiorja: Presidentët ndërhyjnë në punën e trajnerëve
16/02/2021 15:44

Projekti për riorganizimin futbollin shqiptar e ka sjellë trajnerin e kombëtare shqiptare Edoardo Reja në kryeqytet këto ditë, por edhe për t’u taktuar me trajnerët e konfirmuar dhe të rinjtë e emëruar tek ekipet zinxhirë të kombëtares. Në prag të startit të eliminatoreve të botërorit, paralelisht trajneri italian po sheh edhe për elementët e rinj, shtyrja e kampionatit për në fundjavë ja prishi programin, por gjithsesi, Reja e ka një mendim për atë që ndodh në Superligë. “Në përgjithësi kampionati shqiptar nuk është keq, por më tepër se sa mungesë lojtarësh, është mentaliteti. Nuk po arrij të kuptojë cfarë ndodh rreth një klubi këtu. Dëgjoj që edhe presidentët ndërhyjnë shpesh tek puna trajnerit. Kam parë gjëra që në Itali as e imagjinon dot. Sigurisht presidenti mund të takojë trajnerin mund të bisedojë, sepse ka miliona trajner, por atë që zgjedh duhet ta dëgjosh dhe të kuptosh cfarë problemesh ka. Për këtë arsye do të kisha dëshirë të takoja sitrajner ashtu edhe presidentë klubesh”. Ndërkohë deri përpara fitores së Napolit me Juventusin rezultatet jot ë mira të napolitanëve nxorën si alternativë pikërisht Rejan për të zëvendësuar Gatuzn. “E di që presidenti më vlerëson shumë dhe unë e falenderoj. Më ka telefonuar sa herë ka patur vështirësi, po unë fola edhe me presidentin Duka dhe i thash, do të vazhdojmë bashkë përpara me programin që kemi bërë pasi unë e kam bër këtë zgjedhje tashmë. Në Itali nuk do të kthehem më asnjëherë të drejtoj”.

Top Channel/ Kreu i FIFA-s viziton Kosovën/ Infantino: Do arrijë sukses në futboll, ka talente
30/09 20:00
Top Channel/ Rikthim pas dëmtimit/ Futbollisti i Tiranës pësoi thyerje të kafkës në fushën e lojës
30/09 19:57
Top Channel/ Kreu i FIFA-s në Tiranë! Infantino merr pjesë në inaugurimin e shtëpisë së futbollit
30/09 12:08
Top Channel/ Femrat e Vllaznisë në Champions/ Historike. Shkodranet kualifikohen ne fazën e grupeve
28/09 19:54
Top News-Historike! Vllaznia e femrave kualifikohet në grupet e Champions League
28/09 18:24
Top Channel/ Historike! Vllaznia e vajzave kualifikohet në grupet e Chanpions League
28/09 18:07
Top News- Shitet në ankand makina e Formula 1/ U përdor nga Daniil Kvyat në vitin 2019
28/09 17:16
Top Channel/ Ndeshja Shqipëri-Islandë/ Ekipi kombëtar vjen pas humbjes me Izraelin
27/09 19:57
Top Channel/ Formacioni i mundshëm në ndeshjen Shqipëri-Islandë, e fundit në Ligën e Kombeve
27/09 12:37
Top News – Ndeshja e kombëtares me Islandën/ Reja-do ketë ndryshime, duhet të jemi në formë
26/09 18:05
Top News – Frika e tifozeve femra në Katar/Dënohen me burg edhe në rast se përdhunohen
26/09 16:39
Top Channel/ Kampionati i peshëngritjes, U20 dhe U23 në garë në Lushnjë
26/09 12:37
Top Channel/Nesër sfida me Izraelin/Reja: Ekipi duhet të gabojë sa më pak. Shqipëria kërkon 2 fitore
23/09 19:52
Top News – Afron ndeshja me Izraelin/ Reja dhe Hysaj:Është shumë e rëndësishme, duhet fituar
23/09 18:54
Top News – ‘Dardanët’ nisen drejt Belfastit/Për ndeshjen e ndaj Irlandës së Veriut
23/09 13:57
Top Channel/ Gara e ciklizmit. U organizua në Korçë në ditën ndërkombëtare pa makina
23/09 12:34
Top News-Broja kërkon 6 pikë me Kombëtaren/ ‘Luaj futboll që 3 vjeç, te Chelsea është më e vështirë’
22/09 19:16
Top Channel/ Shpresë për Champions/ Vajzat e Vllaznisë po përballen me vajzat nga Kharkiv
21/09 20:01
Top Chananel/ Lanë dardanët për kuqezinjtë! Dy talente me origjinë nga Kosova luajnë për Shqipërinë
21/09 12:57
Top News – Kosova në Nations League/Giresse me mungesa, thërret lojtarë të rinj
21/09 12:28