Rama, Vuçiç dhe Zaev takohen online/ Diskutojnë për Minishengenin Ballkanik, ftesë edhe Kosovës
25/10/2020 14:48

Udhëheqësit e qeverive të Ballkanit Perëndimor do të bëjnë përpjekjen e radhës për të çuar përpara iniciativën e Shengenit Ballkanit. Top Channel ka mësuar se nuk do të jetë një takim i ngjashëm si ato në Nish, Tiranë apo Ohër, por do të zhvillohet përmes platformës Zoom javën e ardhshme. Mbetet me interes për t’u parë pjesëmarrja e Kosovës, paçka se takimi nuk do të jetë ballë për ballë por online. Kujtojmë se një prej pikave të marrëveshjes së firmosur nga kryeministri Avdulla Hoti në Shtëpinë e Bardhë është edhe ulja në tryezën e bisedimeve të Shengenit Ballkanik. Gjatë vizitës në Shkup, homologu Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, ia përsëriti ftesën kryeministri Hoti, kut tha se Kosova duhet të afrohet me iniciativën rajonale të Shengenit Ballkanik me qëllim që të jetë prioritet për rajonin, pa dallim të çështjeve të hapura politike. Zaev në konferencën për shtyp, e konfirmoi takimin me presidentin Vuçic dhe kryeministrin Rama. Ky takim përmes Zoom mbart edhe disa pikëpyetje të tjera për përfaqësimin e Malit e të Zi si dhe Bosnjës.

PS, 1587 kandidatë/ Përfundon faza e parë e procesit, “deputeti që duam”
02/12 15:20
1 mld lekë për identifikimin/ KQZ jep koston e identifikimit elektronik, që është sa buxheti i saj
02/12 12:22
Dy mandatet në Tiranë për PS e PD/ Do i hiqet një mandat PS në Gjirokastër dhe një PD në Dibër
01/12 15:17
“U harrua pse u krijua BE”/ Rama flet për “Forbes”, për integrimin dhe pandeminë
01/12 15:10
Top News – Basha për raportin e FMN/ Shifrat për Shqipërinë, më të voglat
01/12 11:28
KQZ: Pse u ndryshuan vendbanimet/ Kërkohen shpjegime për ndryshimet 6 muaj para zgjedhjeve
30/11 15:24
400 banesa në Shijak/ Po ndërtohen pas shkatërrimeve nga tërmeti
30/11 15:19
Top News – 108 vjetori i pavarësisë/ Basha te ‘varrezat e dëshmorëve’
28/11 12:38
Top News – Serbia refuzon Cakajn/ “Qytetar nderi” në Bujanovc
27/11 15:33
Rindërtimi në Thumanë/ Ahmetaj: Janë mbi 3 mijë banorë që do të futen në shtëpitë e reja
27/11 14:55
Rindërtimi në Fushë-Krujë, Rama inspekton punimet
27/11 14:47
Kuvendi, një minutë heshtje/ Parlamenti në seancë një vit pas tërmetit
26/11 15:47
Përvjetori i tërmetit/ Rama nga Abu Dabi: Sot firmoset marrëveshjen për 2000 apartamente në Durrës!
26/11 11:47
Top News – Basha nga Shkodra/ Nuk kemi bërë politikë me pandeminë
25/11 16:05
Top News – Rindërtimi pas tërmetit/ Laç, nis puna për pallatet e reja
25/11 15:16
Top News – Raporti i Dick Marty/ Futet në kalendarin e Kuvendit
25/11 14:25
Komisioni për Dick Marty/ Balla dorëzon në Kuvend kërkesën për formimin e tij
25/11 12:46
Top News – Deputetët e PS kërkesë/ Komision për raportin e Dick Marty
25/11 11:00
“Iliri me uroi se vendosa maskën”/ Rrëfimi i Kryemadhit pasi u rizgjodh kryetare e LSI
24/11 15:21
Rama: Vaksinën e blejmë me çdo çmim/ Kryeministri: Të parët vaksinohen mjekët, mësuesit, policët
24/11 15:09