Rama fushatë në Librazhd/ “Të rinjtë dhe shqiptarët do ta gjejnë këtu të ardhmen”
13/04/2021 15:18

Edi Rama u shfaq në fushatën elektorale në Përrenjas e Librazhd i veshur me një këmishë e kapele ku ishte stampuar numri 12, njësoj me veshjet e Barak Obama në fushat e tij presidenciale amerikane, duke ia përshtatur retorikën politike të rinjve librazhdas. Rama: Nuk ka asgjë të lehtë se do ta kishin bërë të tjerët para nesh. Po të ishte e lehtë të ndërtohej shteti i së drejtës të bëhej reforma në drejtësi, sistemi të ishte i njerëzve jo i atyre që tërë jetën e kanë kontrolluar. Për të respektuar thirrjen për lutjen e mesditës Rama për pak momente ndërpreu fjalën. Ushqyesve të pesimizmit se Shqipëria nuk bëhet Edi Rama u tha: “Ne jemi ndryshe jo për të iku por për të vazhduar për ti bërë shqiptarët e sidomos më të rinj që ta gjejnë këtu të ardhmen e tyre. E bukur për ta thënë, shumë e vështirë për ta bërë dhe ne jemi për gjëra të vështira, punët e vështira jo për t’ja bërë rrafsh njerëzve jep 1 e jep dy dhe në fund të dy gishtat mu në sy.” Të rinjve të Librazhdit Rama u shpjegoi dallimin mes tij se Lulzim Bashës. Rama: Shqipëria ka hapësira të zëna nga ferra dhe derra që duhen çliruar por nuk çlirohen duke fjetur gjumë e bërë sikur. Unë mbase jam arrogant por nuk bëj sikur. Zjarri marrëzisë është këtu gati për tu ndezur mos lejoni të ndizet zjarri marrëzisë.

Top Channel/ Basha sulmon edhe KQZ/I paraprin vendimit të KAS për ankimimet e opozitës për zgjedhjet
14/05 15:39
Top Channel/ Policia, raport sekret për “Metën”/ Deputeti Braho: Analizë psikike të Presidentit
14/05 15:17
Top News – PD dhe LSI paraqesin provat në KAS/ Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat
14/05 15:06
Top News – Nuk kontrollohen ndërtimet në bregdet/ Rama-Mos u merrni me rregullimin e avllive
14/05 14:41
Top Channel/ Rama për ndërtimet pa leje: Mos u fokusoni në maja malesh, sytë nga zonat turistike!
14/05 14:35
Top News – Basha me demokratët në Fier/ ‘Regjimi Rama-Doshi ndaloi përkohësisht ndryshimin’
14/05 12:57
Top Channel/ Ankesat për Beratin/ KAS shqyrton kërkesat ankimore të PD dhe LSI
14/05 12:36
Top Channel/Rama:Zonat turistike, si drita e syve për vendin!E pa pranueshme që ndërtimet pa leje…
14/05 12:33
Top Channel/ Miratohet plani i hetimit/ Shkresa me info sekrete nga policia në komisionin për Metën
14/05 12:31
Top Channel/ Basha: Masakra elektorale nuk do pranohet! Është ‘çirak’ i Ramës, ai që mendon se…
14/05 11:53
Top Channel/ Basha do përballet me rivalët/ Të dielën mbledhja e kryesisë së PD & Këshillit Kombëtar
13/05 15:23
Top News – Besimtarët festojnë Fiter Bajramin/ Mesazhet dhe urimet nga politika shqiptare
13/05 13:17
Top Channel/ Urimet e liderëve për Bajram/Vizita dhe mesazhet e politikanëve në komunitetin mysliman
13/05 12:55
Top Channel/ Meta: Sakrifica e besimtarëve myslimanë të na frymëzojë për një shoqëri me solidare
13/05 11:16
Top Channel/ Basha uron besimtarët myslimanë: Agjërim të pranuar e shpresë të ripërtëritur
13/05 10:43
Top Channel/PD-LSI kërkuan përsëritjen e zgjedhjeve,KAS pezullon vendimin për qarkun e Gjirokastrës
12/05 17:27
Top Channel/ Rama dorëzon shtëpitë e reja/ Takime me banorët e Kamzës që u dëmtuan nga tërmeti
12/05 15:25
Top Channel/ Basha, “fushatë” në Lezhë/ Takimi me mbështetësit e PD: Ja si u vodhën zgjedhjet
12/05 15:23
Top Channel/ Kadilli nis fushatën për të ‘rrëzuar’ Bashën: Të ofrojmë një opozitë të re!
12/05 14:59
Top Channel/ Nis shqyrtimi i ankesave/ Qarku i parë Gjirokastra. Ankesa nga PD, LSI dhe VV
12/05 12:51