Përplasje mes protestuesve dhe policisë në Greqi, refuzuan urdhrin për ndalimin e tubimeve
17/11/2020 14:41

Policia greke ka arrestuar një grup protestuesish që refuzuan të zbatojnë urdhrin e autoriteteve për të mos zhvilluar tubime në kujtim të juntës së kolonelëve. Përplasja mes policisë dhe protestuesve ndodhi në afërsi të universitetit të Athinës dhe sheshit Sindagma. Nërkohë më herët policia greke ka bllokuar një automjet në të cilin u gjetën shkopinj, maska dhe sende të forta që përdoren prej anarkistëve në sulmet e tyre ndaj policisë. Sipas drejtorisë së policisë së Atikës, automjeti i anarkistëve që drejtohej prej Kostas Burnas, një ish terrorist, anëtar i organizarës ,”Lufta Revolucionare” u bllokua në rrugën Stadiu qendër të Athinës, pikërisht në kohën që grupimet anarkiste kishin paralajmëruar një protestë në kujtim të revoltës studentore të politeknikumit të Athinës, protestë e cila u anullua prej autoriteteve nën frikën e përhapjes së covid. Burnas dhe një person që ndodhej me të u ndaluan, ndërsa po hetohet edhe për anëtarë të tjerë të grupeve anarkiste që do të merrni pjesë në protestë.

Top News – Mitsotakis mburret në parlament/ Në katër muaj, dyfishojmë kufijtë detarë!
20/01 15:58
Top News – Mitsotakis mburret në parlament/ Në katër muaj, dyfishojmë kufijtë detarë!
20/01 13:42
Top News – Ku janë 90 milionë euro/ Bosnje, ç`ndodhi me ndihmat e BE-së për emigrantët
20/01 13:42
Greqi, votohet sot zgjerimi në det/ Mitsotakis:Edhe Edi Rama e quan të drejtë zgjerimin me 12 milje
20/01 12:58
Top News – Serbia nis imunizimin me Sinopharm/ Vaksina kineze i jepet në fillim ushtarëve
20/01 10:37
Top News – Vuçiç merr vaksinën kineze/ Serbia, e para në Evropë që zgjedh Sinopharm
19/01 20:10
Top News – Itali, u përgjuan në një garazh/ Zbulohen Shqiptarët e trafikut të drogës
18/01 21:36
Top News – Arrestohet kryetari i komunës se Ulqinit/ Në pranga edhe katër zyrtarë të tjerë lokalë
18/01 19:08
Greqi, pas plazhit vjen acari/ Dëbora krijon probleme në rrugë, temperatura – 18 gradë celsius
17/01 12:25
Top News – Ulet numri i infektimeve/ Lehtësohen masat kufizuese me Greqinë
15/01 19:58
Top News – Reagon ashpër Sofja/ Maqedoni, digjet flamuri Bullgar
15/01 19:46
Osmani në Athinë/ Dendias: Zbatimi marrëveshjes së Prespës kusht për të mbështetur integrimin në BE
14/01 20:19
Top News – Virusi tek portat/ Maqedonia raporton raste mutacionesh të koronavirusit
14/01 18:21
Top News – Zgjedhjet në Kosovë/ Nis regjistrimi i votuesve jashtë vendit
13/01 14:08
Top News – Mali i Zi, zbut masat kufizuese/ Situata është përmirësuar ndjeshëm
12/01 22:40
Top News – Vuçiç i rikthehet tezës së vjetër/ Përkufizimi i kufijve me Kosovën është zgjidhje
12/01 15:16
Top News – Greqi, përplasen bandat shqiptare/ Ekzekutohet babai, djali mbeti i plagosur
11/01 21:44
Top News – Mali i Zi `ndryshon mëndje`/ Hiqet testi i koronavirusit në kufi!
11/01 21:38
Përplasje e armatosur në Athinë, vriten babë e birë! Dyshohet për përleshje mes bandave shqiptare
11/01 18:40
Top News – Situata e koronavirusit / Greqia shtyn masat kufizuese me Shqipërinë
08/01 12:25