Ofertat e fundvitit në kompaninë “Billa”
19/12/2019 17:56

Me festat e fundvitit kompania Billa rikthehet tek konsumatorët duke shndërruar tashmë në traditë ndryshimin sezonal të stokut. Billa renditet si distributori më i madh i pllakave, parketeve, hidrosanitareve e mobiljeve në vend ku nëpërmjet çmimeve konkurrues dhe promovimit ka arritur të bëjë Shqipërinë desitancionin e preferuar edhe për klientët e vendeve fqinj. Drejtori i marketingut Daniel Cakciri prezanton dhe ofertat e fundvitit. “Vitin e kaluar krijuam traditën e ndryshimit sezonal të stokut , nëpërmjet çmimeve distribucionit dhe promovimit arritëm që të te bëjnë një ngjarje jo vetëm për tregun shqiptarë por edhe ato rajonal , I sollëm klientët I vendeve fqinje të blenë këtu tek ne , në Shqipëri . Sa herë përsërisim këtë praktik , Shqipëria kthehet në një epiqendër që duhet vizituar nga të gjithë klientët edhe nga vendet fqinjë. Në jemi në një moment që kemi blerë 1.8 milionë metra katror pllaka për nevojat e degëve tona në Belgjikë edhe në Spanjë, kemi mundësin të bëjmë ndryshimin e dytë sezonal për këtë vit . Klientët do të kenë mundësinë te shikojnë nga afër cilësinë dhe çmimin e produkteve, duke vizituar kompaninë nga datat 20 deri ne ditën e fundit te vitit, 31 dhjetor .Nxjerrim në ofertë 220 mijë metra në katror pllaka dhe laminate dhe 25 mije artikuj hidrosanitare që mundësojmë mobilimin me pajisje 2500 shpija .Për traditë , për respekt traditës ne do I nxjerrim këto produkte me çmimin më të mirë në Ballkan dhe klientët do të kenë mundësi që të përfitojnë duke vizituar show room -et tona nga datat 20 deri 31 dhjetor , pra deri në ditën e fundit të këtij viti . Gjithë stoku do të jetë I ekspozuar në mënyrë të tillë që të jetë sa më i prekshëm dhe real për të gjithë.” Ofertat e fundvitit synojnë të japin një sinjal pozitiv jo vetëm për këtë industri por për gjithë ekonominë e vendit. E krijuar në vitin 2007 sot Billa është një nga shembujt më të suksesshëm të sipërmarrjes shqiptare me një shtrirje të shpejtë edhe në tregun evropian, duke hapur 3 show roome të reja në Belgjikë dhe duke aktivizuar degën e distribucionit në Spanjë.

Top Channel/ Rama në kantierin e ndërtimit te “5 Maj”: Brenda një viti do jetë…
18/04 11:04
Top News – Mesazh për 40,800 dozat e vaksinave/ Soreca- BE ka kontribuar me 2.2 miliardë euro
18/04 10:52
Top News – PS dhe PD shkelin kodin zgjedhor/ KQZ-ndaloni fushatën në institucione publike
18/04 10:25
Top News – Thirrjet e Ilir Metës për zgjedhjet/ Nuk kursen as Bashën për garën pa debat
17/04 22:06
Top News – 300 mijë euro për vrasjen në Tiranë/ Flet i penduari për planin e tij të ekzekutimit
17/04 22:04
Top Channel/ Banorët e fshatit Lgjin në Mirditë rrezikojnë çdo ditë jetën
17/04 22:00
Top News – Vijnë të tjera vaksina AstraZeneca/ Rinas, edhe 40 mijë e 800 doza nga covax
17/04 21:07
Top News – Shqipëria fillon të marrë frymë/ Tre ditë rresht, pak infektime dhe viktima
17/04 20:55
Top Channel/ Veliaj dhe Manastirliu inspektojnë punimet te gjimnazi “Sami Frashëri”
17/04 20:19
Top Channel/ Mbërrijnë 40,800 doza të vaksinës AstraZeneca
17/04 20:18
Top Channel/ Dhi siriane në Shqipëri/ Ferma me kafshët e rralla që erdhën nga damasku
17/04 20:07
Top Channel/ Projekti portit Durrës/ Si do ndryshojë zona e portit aktual. Jahte, turizëm dhe hotele
17/04 20:05
Top Channel/ Vendimi i Ervin Karanxhës: Të futësh alkool në burg nuk është vepër penale
17/04 19:59
Top Channel/Hetim për mashtrim kibernetik,kompania shqiptare dyshohet për lidhje me rrjetin GalBarak
17/04 19:58
Top Channel/ 58% e të rinjve do votojnë/Studimi para zgjedhjeve, pjesa më e madhe mendojnë emigrimin
17/04 19:50
Top Channel/ Rruga e re në Spitallë/ Spahiu dhe Sako inspektojnë rrugën e re “syri i detit”
17/04 19:48
Top Channel/ Infektimet vijnë nga Greqia/Gjirokastra renditet e 3-ta për numrin e infektimeve ditore
17/04 19:47
Top News – Zgjedhjet, 8 mijë policë ‘nën armë’/ Gatishmëria e lartë nis 24 orë para votimit
17/04 17:39
Top Channel/ “Nesër vijnë çunat e Londrës”/ Të dielën fluturimi i parë në aeroportin e ri në Kukës
17/04 17:31
Top Channel/ Fushata e PS në Durrës/ Kandidatët takojnë banorët e lagjes 14 në Shkozet
17/04 17:30