Murrizi padit Lleshajn/ Padia në SPAK për vendimet e tenderave të Ministrisë së Brendshme
03/08/2020 15:42

Deputetët e opozitës parlamentare Myslim Murrizi dhe Halit Valteri kanë kallëzuar sot në Prokurorinë e Posaçme (SPAK) tenderin e Ministrisë së Brendshme për uniformat e policisë. “Sipas deklaratës time në seancën e ditës së mërkurë, për tenderin e folur të uniformave të Policisë së shtetit, i hapur si ofertë që vitin e kaluar, me katër faza për këta vite, i reduktuar në artikuj, rreth 239 mijë artikuj më pak dhe ka ruajtur të njëjtën vlerë. I parë nga ana jonë dhe nga dashamirës të cilat na kanë informuar me informacione dhe dokumentet përkatëse, erdhëm t’i drejtohem SPAK-ut ta marrë në hetim si çështje dhe të shikojmë nëse është e vërtetë çka kam artikulua unë në parlament apo jo”, tha Murrizi në një prononcim për mediat. “Patjetër janë të gjitha detajimet, kartat teknologjike, detajet shpallja e parë për katër vite, numri i artikujve 762 mije, ulja drastike e numrit të artikujve dhe ruajtja e së njëjtës vlerë. Pra, të gjithë dokumentacionin e nevojshëm që ka komisioni i blerjeve të përqendruara në Ministrinë e Brendshme. Ka personazhe konkrete sepse Komisioni i Blerjeve të Brendshme ka kryetar, ka anëtar, janë 5 anëtarë.

Shuhet Goran Paskaljeviç/ Regjisori i bashkëprodhimit të parë shqiptaro-serb “Muajt e Mjaltit”
27/09 20:09
Top News – “Ja çfare më mungon…”Alesia Bami zbulon në “Dream Team”
27/09 19:55
E moshuara që pret turistë/ 73 vjecarja menaxhon prej vitesh bujtinën në qytetin e Gjirokastrës
27/09 19:52
Covid-19 dhe paragjykimi/ I telefonojnë natën 127-ës pasi duan që të mos marrin vesh fqinjët
27/09 19:41
Exclusive/ Grabitja e Rinasit, dilemat e hetimit, për policët dhe punonjësit e Aeroportit
27/09 19:34
Pallatet e reja në Tiranës/ Këshilli bashkiak i hap rrugën procesit.Veliaj:Edhe 10 parkingje publike
27/09 19:03
Festivali i muzikës Baroque/ Tingujt në në kishën e Shën Nikollës në Shelcan të Elbasanit
27/09 18:44
Top News – 137 të shëruar në 24 orë/ Covid, 106 të infektuar, 2 viktima
27/09 18:29
Shkodër, protestë për rrugën/ Kërkojnë përfundimin e investimit pasi aksidentet po marrin jetë
27/09 18:05
Restaurimi i kishës së Maligradit/ Një thesar historik në ishullin e Liqenit të Prespës
27/09 18:02
Top News – Dita botërore e turizmit/ Meta- sektori i keqmenaxhuar tek ne
27/09 17:48
Më pak aksidente, më shumë viktima/ Eksperti: Shoferit të aksidentit, testi i alkoolit në gjak
27/09 17:30
Top News – Greqi, pasaportat/ Ambasada shqiptare shkurton afatet
27/09 17:28
Protokolli për baret, restorantet e pishinat, lejohen nga 1 tetori.Klubet e natës dhe diskot mbyllur
27/09 17:09
Top News – Bilanci në Kosovë/ Tre viktima dhe 47 raste të reja
27/09 17:05
Top News – Lokalet, baret e pishinat/ Hapen dhe në ambiente të mbyllura
27/09 16:39
Top News – Lehtësimet për biznesin/Rama-pa taksa, TVSH e kontrolle
27/09 16:25
Top News – Mediu akuzon Ramën/ ‘Sabotoi zgjedhjet e lira’
27/09 15:47
Top News – Tiranë, Këshilli bashkiak/ Rindërtimi i pallateve, nis procesi
27/09 14:58
Protokollet e sigurisë për baret dhe restorantet, MSH: Nga 1 tetori hapen ambientet e brendshme
27/09 14:15