Mungon Marash Kumbulla/ Mbrojtësi nuk do jetë me kombëtaren në ndeshjen me Anglinë
28/03/2021 11:22

Kombëtarja nisi përgatitjet për ndeshjen e së dielës ndaj Anglisë me një lajm jo shumë të mirë. Trajneri Reja nuk do të ketë në dispozicion mbrojtësin Marash Kumbulla që shfaqi shqetësime dhe të dielën niset drejt Romës. Trajneri Edy Reja nuk i shfaq shumë i shqetësuar për mungesën e tij teksa tha se e ka alternativën për Kumbullën “Kemi zgjidhje të tjera, kemi Ismajlin, Gjimshitin dhe Veselin që mund ta aktivizojmë në atë rol. Te Salernitana luan në qendër të mbrojtjes në krahun e majtë. Nuk mendoj se do të kem probleme në fazën mbrojtëse, kushdo të zbresë në fushë do të bëjë mirë. Më vjen keq për Kumbullën se po bënte mirë, por nuk donim të rrezikonim me të” Sa i përket Anglisë, Reja theksoi se motivimi është por duhet luajtur me zgjuarsi. “Anglia është skuadër e fortë dhe ka shumë lojtarë të rinj me perspektivë. Ka shumë kualitete. Kejn është e tashmja, por ka edhe lojtarë si Foden e Mount që janë të rinj dhe kanë kohë për të treguar aftësitë për të ardhmen. Duhet të tregohemi të kujdesshëm në aspektin fizik pasi anglezët janë të shpejtë dhe agresivë. Ne duhet të japim më të mirën tonë, por nuk mund të luajmë në mbrojtje 90 minuta duhet edhe të krijojmë. E respektojmë Anglinë, por kjo do të jetë tjetër ndeshje nga ajo që ata luajtën me San Marinon.” tha Reja. Edhe kapiteni Berisha vuri në dukje kualitetet e Anglisë duke theksuar se kjo sfidë duhet përgatitur sa më mirë. “Anglia është një ekip jashtëzakonisht i fortë. Po të shohësh lojtarët, kanë cilësi për të krijuar raste e për të fituar ndeshje. Do mundohemi t’ia vështirësojmë gjërat dhe të marrim dicka nga kjo sfidë. Nëse marim një fitore do të na i bëjë gjërat më të lehta për ndeshjet e tjera të kualifikueseve” tha Berisha.

Top Channel/ Derbi i kryeqytetit përfundon në paqe, buzëqesh Teuta
14/05 01:41
Top Channel/ Gega rikthehet te fëmijët/ Ish-trajneri kthehet tek e ardhmja e futbollit
13/05 12:30
Top Channel/ Agjërim para Derbit: Futbollistët e Partizanit dhe Tiranës përgatiten edhe shpirtërisht
12/05 19:59
Top Channel/ Po vjen Derbi i Tiranës, në javën e 33-të do përballen Partizani dhe Tirana
12/05 15:31
Top Channel/ Konflikt për zgjedhjet e KOKSH/ Kreu i FSHF çon në KAS Fidel Yllin
11/05 15:29
Top Channel/ Në “Ditën e kërcimeve” atleti shkodran përmirëson rekordin e mëparshëm
09/05 20:06
Top Channel/ Skënderbeu pret Partizanin/ Korçarët shpresojnë që të qëndrojnë në kategorinë superiore
07/05 15:30
Top Channel/ “Partizani i barabartë me ne”, trajneri i Skënderbeut: Do të qëndrojnë në Superiore
05/05 15:32
Top Channel/ Partizani merr kreu, ndalet në barazim Vllaznia-Teuta, Laçi mund Kukësin
04/05 02:31
Top News – Vllaznia pret Teutën/ Për Brdaric, sfida, hap në rrugën drejt titullit
03/05 11:47
Top Channel/ Sezoni tjetër me tifozë në stadium! Shulku Vllazninë si skuadrën më të bukur
01/05 16:09
Top Channel/ Teuta shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj
30/04 11:02
Top Channel/ Reja kërkon një mesfushor, ka disa kandidatë nga Kosova dhe Maqedonia
21/04 20:25
Top Channel/ Fitojnë Vllaznia dhe Laçi, kthejnë renditjen e klasifikimit si më parë
19/04 12:39
Top News – Kampionati i futbollit amator/ Përfunndon edicioni i tetë, ndahen çmimet
18/04 20:44
Top Channel/ KOKSH, në krye Fidel Ylli/ Zgjidhet presidenti i ri i komitetit olimpik shqiptar
17/04 20:08
Top Channel/ Partizani merr kreun/ Mund Kastriotin 3-1. Kukësi – Tirana 2-2
17/04 20:06
Top Channel/ Java e 28-të e Superligës: Tirana pret Kukësin dhe Partizani, Kastriotin
16/04 15:36
Top Channel/ Skënderbeu-Vllaznia në finale/ Dy skuadrat që do të përballen për Kupën e Shqipërisë
14/04 20:05
Teuta merr kreun e superiores/ Vllaznia ndalet në Laç, Kukësi fitore pas 2 muajsh
10/04 19:57