Me pistoletë e kokainë në çantë, arrestohet këngëtari i famshëm Notis Sfakianakis
30/11/2020 12:25

Policia greke ka arrestuar gjatë orëve të mbrëmjes të së djelës, këngëtarin e famshëm Notis Sfakianakis. Sipas informacioneve të deritanishme,këngëtari i famshëm ishte duke udhëtuar me automjetin e tij në aksin që lidh qendrën e Athinës me zonën bregdetare Vuliagmeni, në momentin që u ndalua prej një patrulle të policisë e cila po kryente kontrolle për masat anti covid në kryeqytetin e vendit. Pasi u ndalua, policët konstatuan sjellje të çuditshme prej këngëtarit të famshëm,ndaj dhe vendosën të kontrollojnë mjetin. Në çantën e tij u gjet një pistoletë të cilën këngëtari aq shumë i debatuar për sjelljen e tij raciste dhe antisemite e mbante pa leje, si dhe një sasi lënde narkotike, e dyshuar kokainë. Dyshohet se në momentin e ndalimit, këngëtari i famshëm grek,kishte përdorur sasi të lëndës narkotike. Ai u ndalua dhe pritet të dërgohet në gjykatë për masë sigurie gjatë paradites të së sotme. Notis Sfakianakis është gjendur shpesh herë në qendër të kritikave për sjelljet e tij raciste dhe ksenofobe. Ai ka fyer të huajt që jetojnë në vend,dhe është shprehur pro organizatës kriminale “Agimi i Artë”,deklaratë të cilën pak më vonë e tërhoqi.

Top News – Studenti shqiptar i vrarë në Greqi/ Kapet një nga autorët, shok me viktimën
26/01 20:06
Top News – Nënshtetësia e shpejtë për shqiptarët/ Kryeministri Zaev kundër propozimit të opozitës
26/01 16:45
Bisedimet teknike Greqi-Turqi/ Në Stamboll takohen për detin
25/01 12:35
Top News – Ambasadorja e SHBA në Shkup/ Presim hapjen e bisedimeve me BE-në
24/01 13:15
Top News – Kosovë, vendimi i KQZ/ Nuk çertifikon listat e VV, AAK dhe Nismës
23/01 00:50
Greqi/ Rritet shërbimi ushtarak në 12 muaj, ja kur do të hyjnë në fuqi rregullat e reja
22/01 16:20
Top News – SHBA rol vendimtar në Kosovë/ Hoti, marrëdhënia jonë është e veçantë
21/01 17:43
Pritjet e Greqisë nga SHBA/ Shpresë nga administrata e re në prag të bisedimeve me Turqinë
21/01 12:31
Top News – Mitsotakis mburret në parlament/ Në katër muaj, dyfishojmë kufijtë detarë!
20/01 15:58
Top News – Mitsotakis mburret në parlament/ Në katër muaj, dyfishojmë kufijtë detarë!
20/01 13:42
Top News – Ku janë 90 milionë euro/ Bosnje, ç`ndodhi me ndihmat e BE-së për emigrantët
20/01 13:42
Greqi, votohet sot zgjerimi në det/ Mitsotakis:Edhe Edi Rama e quan të drejtë zgjerimin me 12 milje
20/01 12:58
Top News – Serbia nis imunizimin me Sinopharm/ Vaksina kineze i jepet në fillim ushtarëve
20/01 10:37
Top News – Vuçiç merr vaksinën kineze/ Serbia, e para në Evropë që zgjedh Sinopharm
19/01 20:10
Top News – Itali, u përgjuan në një garazh/ Zbulohen Shqiptarët e trafikut të drogës
18/01 21:36
Top News – Arrestohet kryetari i komunës se Ulqinit/ Në pranga edhe katër zyrtarë të tjerë lokalë
18/01 19:08
Greqi, pas plazhit vjen acari/ Dëbora krijon probleme në rrugë, temperatura – 18 gradë celsius
17/01 12:25
Top News – Ulet numri i infektimeve/ Lehtësohen masat kufizuese me Greqinë
15/01 19:58
Top News – Reagon ashpër Sofja/ Maqedoni, digjet flamuri Bullgar
15/01 19:46
Osmani në Athinë/ Dendias: Zbatimi marrëveshjes së Prespës kusht për të mbështetur integrimin në BE
14/01 20:19