Mbreti Tutankhamun/ Egjipti rinovon koleksionin
08/04/2019 15:20

Egjipti po i jep prekjet e fundit koleksionit të tij të artefakteve të mbretit Tutankhamun përpara hapjes së planifikuar të muzeut të madh, ku veprat e lashta do të ekspozohen në sallën më të madhe të ndërtesës 1 miliardë dollarëshe, hapja e të cilës është shtyrë për në 2020.

Top News/ ‘Derisa vdekja të na ndajë…’ / Kush mund ta udhëheqë Rusinë pas Vladimir Putinit?
25/07 12:36
Top News/ Bombarduesit rusë e kinezë pranë Alaskës / SHBA alarmohet: Hera e parë që veprojnë bashkë
25/07 12:31
Top News/ Putin ‘pajton’ Erdoganin me Assadin / Pret liderin sirian në Kremlin
25/07 12:30
Top Channel/ Netanjahu flet në Kongresin amerikan! Do takojë Biden, Harris dhe Trump
25/07 12:21
Top Channel/ Kroacia shpall non grata politikanët ekstremistë të Malit të Zi që hynë në qeveri
25/07 12:11
Top News/ ‘Pasova stafetën’ për të bashkuar vendin / Biden para kombit: Është radha e brezit të ri
25/07 12:11
Top News/ Netanyahu takon Biden dhe Harris…Pritet me protesta në Uashington: T’i jepet fund luftës
25/07 12:07
Top Channel/ Trump: Joe, je i pushuar! Trump komenton fjalimin e Presidentit
25/07 12:07
Top Channel/Biden: Stafetën të rinjëve/“E respektoj zyrën e presidentit por dua më shumë vendin tim”
25/07 12:02
Top News/ Netanjahu mban fjalim në Kongres/ Kërkon mbështetjen e amerikanëve, nuk heq dorë nga lufta
25/07 10:27
Top Channel/ Bianca Censori trondit përsëri, shfaqet provokuese krah Kanye West…
24/07 22:29
Top Channel/ “Garë mes një krimineli dhe një ish-prokuroreje”, Harris e Trump me sulme njëri-tjetrit
24/07 22:01
Top Channel/ Pasaportat më të fuqishme në botë! Singapori mban vendin e parë, pasohet nga…
24/07 21:57
Top Channel/ “Nga toka del zjarr”, ankohen turistët në Madrid: Po përvëlohemi!
24/07 21:54
Top Channel/ Scholz: Kandidoj për mandatin e dytë si kancelar. SPD fiton zgjedhjet në 2025
24/07 21:29
Top Channel/ Ishujt grekë në “hall”, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në mes të sezonit turistik
24/07 20:22
Top Channel/ Harris kryeson ndaj Trump! Sondazhi i Reuters: Demokratja ka më shumë mbështetje
24/07 20:18
Top News/ ‘Gropa’ në mbrojtjen e Evropës / Nato gjen mangësi, planifikuesit ‘përveshin mëngët’
24/07 15:53
Top News/ Moska dhe Kievi në bisedime…!? Kremlini: Sinjali i Ukrainës në unison me ne
24/07 15:29
Top News/ Trump padit Kamala Harris / Mori paratë e fushatës së Biden, shkeli ligjet federale
24/07 15:18