Maqedoni, tensionet shtyjnë futbollin
19/03/2012 00:00

Derbi i futbollit në Maqedoni mes Shkëndijes së Tetovës dhe Vardarit mbart mbi vete shumë histori tensionesh, politike dhe trazirash. Duke parë situatën, ku tensionet ndëretnike janë përshkallëzuar në vend, kampionati maqedonas është pezulluar.

Top Channel/ Vllaznia kampione/ Vajzat shkodrane marrin trofeun e këtij sezoni
18/05 19:57
Top Channel/ Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia do të përballet me Laçin
18/05 15:29
Top Channel/ Garat e çiklizmit/ Ndryshon data për shkak të finales së Conference League
18/05 15:27
Top Channel/ UEFA do gjurmojë biletat/ Siguria e ndeshjes finale, 1600 policë dhe 600 steward
17/05 15:56
Top Channel/ Dita e finales/ Tre “fan zone”, tifozët e Romës te liqeni, Feynoord te pedonalja
16/05 19:54
Top News- Mirel Josa rikthehet te Vllaznia/Trajneri merr drejtimin e shkodranëve për herë të tretë
16/05 14:09
Top Channel/ Rënia nga kategoria, ish-trajneri i Skënderbeut: E hodhën arbitrat
15/05 21:26
Top News – FSHF, 90 vjet anëtare e FIFA / Infantino bën urimin-jam krenar të punoj me ju
14/05 15:29
Top News – Superiore, sot sfidat e javës së 34/ Luhet për zonën evropiane dhe mbijetesën
14/05 12:44
Top Channel/ Ndeshjet e fundit të superiores.Pritet të caktohet kush do të luajë në kupat e Europës
13/05 15:32
Top News- Siguria në finalen evropiane/ Blindohet Tirana, 1500 efektivë policie në terren
12/05 21:24
Top Channel/ Smajlaj “mbyll” herët 2022/ Do operohet. Ndërpret të gjitha aktivitetet sportive
12/05 19:59
Top Channel/ Rinasi, gati për finalen/Shton personelin! Në tre ditë priten 25 mijë udhëtarë më shumë
12/05 19:49
Top Channel/ Aeroporti përgatitet për finalen/ Në tre ditë priten 25 mijë udhëtarë më shumë
12/05 16:57
Top News-Nis numërimi mbrapsht në Tiranë/Kryeqyteti, në pritje të conference league
12/05 12:00
Top Channel/ Finalja, vatër infeksionesh? Shefi i urgjencës thotë se nuk shikon rreziqe të mëdha
11/05 19:54
Top Channel/ Menu shqip finales evropiane/ Pritje me ushqime tradicionale shqiptare për të ftuarit
11/05 19:52
Top Channel/ Halili dhe Shehi negociojnë/ Presidenti i Tiranës do të vazhdojë me Shehin
10/05 20:11
Top Channel/ Vllaznia fiton me Kukësin/ Teuta fiton duelin e “play-off”-it
10/05 12:16
Top News- Skënderbeu bie nga kategoria/ Vllaznia fitore me ‘aromë’ Evrope, ia del dhe Teuta
09/05 22:55