Maqedoni, kreu i Zgjerimit në KE: Më shumë punë për zgjedhje demokratike
05/04/2016 00:00

Kreu i Drejtorisë për Zgjerimin në Komisionin Europian, Kristijan Danielson vlerëson se në Maqedoni ende nuk janë krijuar kushtet për zgjedhje korrekte. Gjatë vizitës në Shkup, ai ka ftuar të gjitha palët dhe institucionet të punojnë bashkërisht, për të mundësuar një proces elektoral të lirë dhe demokratik.

Top News – Greqia, rekord të intubuarish/ 802 pacientë në terapi intensive prej covid 19
13/04 22:20
Top Channel/ Greqi, rekord të intubuarish, numri i viktimave mbetet i lartë
13/04 22:15
Top News – Letër për Albin Kurtin/ Komisioneri Europian: Nisni dialogun me Serbinë
13/04 17:24
Osmani takon ish presidentët/ ’Të krijojmë memorie dhe traditë të re’
13/04 17:23
Top News – Nis vaksinimi i gazetarëve/ Maqedoni e Veriut, vijon imunizimi me Sputnik V
12/04 15:00
Top News – Pasoja tjetër e pandemisë/ Shkup, covid ngre çmimet shtrenjtohet ushqimi
09/04 18:54
Ekzekutohet gazetari grek/ Investigonte botën e krimit dhe mafies në Greqi
09/04 15:55
Top News – Vaksinohet presidenti serb/ Vuçiç merr vaksinën kineze
06/04 17:25
Top News – Trajtimi i pandemisë/ Kërkohet dorëheqja e qeverisë në Bosnje
06/04 17:19
Top News – Maqedonia rikthen masat/ Ndalim qarkullimi gjatë natës dhe kufizime të tjera
06/04 10:53
Top News – Deklarata polemizuese për Srebrenicën/ Shkarkohet ministri malazez i drejtësisë
05/04 19:21
Top News – Shumë mesazhe për presidenten/ Nga evropa e deri tek liderët e shqipërisë
04/04 22:58
Top News- Vjosa Osmani ende pa kuorum/ Opozita, kryeministri kërkon kontroll absolut
04/04 12:13
Top News – Rekord viktimash ne Maqedoni/ 50 humbje jete në një ditë nga koronavirusi
02/04 20:59
Top News – Ngjarje tragjike në fshatin grek/ Rryma elektrike i merr jetën emigrantit shqiptar
02/04 17:04
Top News – Pse nuk mund të votojë diaspora? / Aktorët politikë në vend akuzojnë njëri tjetrin
02/04 15:24
Top News – Censusi në Maqedoninë e Veriut/ Parlamenti nis procedurën për shtyrjen e afatit
01/04 22:59
Top News – Serbia ‘zemërmadhe’/ I dhuron Shkupit 20 mijë doza të Sputnik v
01/04 21:31
Top News – Abazoviç i prerë për Srebrenicën/ ‘ Ka ndodhur genocid dhe pikë’!
30/03 13:58
Top News – Vuçiç ngacmon sërish/ Po të njihja Kosovën, do merrja nobelin e paqes
30/03 13:41