Malet me inerte nuk pastrohen/ Godinat e dëmtuara nga tërmeti u shembën në qershor
30/10/2020 12:22

Ne lagjen nr. 4 te qytetit te Laçit ku pasojat e tërmetit ishin shume te mëdha. Dhjetëra pallate disa muaj me pare u shemben dhe inertet sot vijojnë te qendrojne te palevizira. Nje pjese e pallateve ne lagjen numër 4 ne qytetin e Laçit qe u dëmtuan nga tërmeti i nëntorit u shemben ne muajin qershor. Sot ne vend qe ne këtë zone te kishte nisur ndërtimi i banesave te reja mbizotërojnë inertet dhe pallatet qe janë bere gati për tu shembur. Per Banoret qe me pare jetonin ne këtë lagje situatën e krijuar e quajnë te papranueshme. Ata shprehen se janë te rrezikuar nga grumbujt e inerteve qe ne fakt i japin Laçit pamjen sikur sapo ka dale nga lufta. Ne Laç tërmeti shkaktoi dëme te shumta deri me tani ka nisur procesi i rindërtimit te 500 banesave nga qeveria turke.

Top News – Buxheti i vitit 2021/ Bashkia e Tiranës nis dëgjesat
25/11 17:08
Top News – Mjekët për pandeminë/ Të vihen në punë spitalet rajonale
25/11 16:04
A duhet lejuar eutanazia? Diskutimi i forte sot në emisionin “Shqipëria Live”
25/11 15:35
Në Laç do ndërtohen 800 apartamente/ Rama inspekton përfundimet për ndërtimin e shkollës së re
25/11 15:28
Kullat e dhëndrit të Berishës/ U zhduk kompleksi Partizani për të ndërtuar pallate
25/11 15:21
Muzikë për të sëmurët me Covid/ Ansambli popullor interpreton në spitalin Covid 2
25/11 15:19
Hetim, kush punoi me dosjet e UÇK/ Firmosin 18 deputetë socialistë për komisionin e posaçëm
25/11 15:17
Veliaj: Do të kemi festë/ Rrëfimi i kryebashkiakut sot në emisionin “Ora e Tiranës”
25/11 15:12
Shkelet distancimi fizik/ Dje tifozët në lokale kanë rrezikuar infektimin në grup
25/11 15:10
Vdes nga Covid mjeku Bledi Nini/ Nga nisja e pandemisë humbën jetën mjekë dhe infermierë
25/11 15:07
Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: Rekomandojmë mësimin online në shkolla, të nisë nga kjo datë
25/11 15:00
Pa maskë dhe lëvizje pas orës 22:00/ Gjobiten 576 qytetarë në 24 orët e fundit
25/11 14:52
Top News – Mjeku 48 vjeçar/ Bledi Nini humb betejën me covid
25/11 13:30
Top News – Energjia elektrike/ Shqipëria, më e shtrenjta në rajon
25/11 13:13
Top News – Koncert te spitali covid/ Ansambli i këngëve e valleve
25/11 13:12
Top News – Testimet në banesë/ Rama-mirënjohje për sakrificën
25/11 13:07
Kullat e dhëndrit të Berishës/ U zhduk kompleksi partizani për të ndërtuar pallate
25/11 12:49
Pallatet e pabanueshme në Laç/ Në lagjen ku jetohet me frikën e shembjes
25/11 12:17
Hapet pika e Kakavijës/ U mbyll 24 orë nga greva greke
25/11 12:16
Top News – Në pranga 32 vjeçari/ Dhunoi motrën dhe e goditi me thikë
25/11 12:02