Kampionati nuk filloi/ Ekipet dolën në fushë dhe bënë protestë
19/09/2020 19:57

Këtë të shtunë duhej të luhej java e dytë e Kategorisë Superiore per sezonin 2020/2021, por edhe kjo fundjavë e gjeti Shqipërinë pa futboll. Në 5 stadiume të vendit skuadrat zbritën në fushën e lojës, por vetëm për të protestuar për realizimin e kërkësave të tyre. Kapitenët e secilës prej skuadrave lexuan mesazhet e tyre ku bëhej edhe një apel në drejtim të kryeministrit Edi Rama për të mbështetur Ligën e futbollit

Medalje kampionit të mundjes/ U dëmtua në garat e Sllovenisë ku iu tha se nuk mund të ectë më kurrë
30/10 19:22
Të dielën nis futbolli/ Duka: Jemi në rrugë të mbarë për zgjidhjen e 4 kërkesave
29/10 20:07
” 4 kërkesat janë në zyrën e Kryeministrit”, Ylli i kthen përgjigje Ligës: Ndërpritni bojkotin
28/10 15:55
Vllaznia ndeshje me Gaziantep/ Ekipi shkodran i futbollit për femra, blen përforcime
27/10 13:00
Futbollistja 15 vjeçare/ Ka ardhur nga Kukësi në Tiranë dhe është nxënëse e shkëlqyer
26/10 20:05
Kampionatit i digjen 7 javë/ Sërish drejtuesit e ligës nuk kanë marrë asnjë vendim
26/10 15:45
Top News – Çmimet për aeronautikën/ Mbyllet në Vlorë “Albania open”
26/10 12:28
Presidenti i FSHF: Kryeministri Rama pranoi kërkesat tona
23/10 16:15
Muçi nuk shitet për 500 mijë euro/ Tirana e mban edhe një vit futbollistin e shumë kërkuar
22/10 20:02
Tirana e Egbo/ Trajneri po bën gati ekipin për rifillimin e kampionatit
21/10 19:59
Mesazh në muajin rozë/ Derbi i femrave Tirana-Partizani, sensibilizim për kancerin e gjirit
21/10 19:54
Kampionati pranë fillimit/ Takim në Ministrinë e Financave për kërkesat e klubeve
20/10 15:37
Fillimi i kampionatit/ Takim në Ministrinë e Financave për kërkesat e klubeve
20/10 12:57
Arbitrat janë pa punë/ Humbasin reflekset, përgatitjen fizike dhe paratë
19/10 15:59
Futbolli nuk do të rinisë/ 10 anëtarët e ligës ngulmojnë që kërkesat e tyre të plotësohen
19/10 15:44
Përfundon mbledhja e klubeve/ Bojkoti i kampionatit do të vazhdojë
19/10 12:58
Kampionati i peshkimit/ 63 sportistë morrin pjesë në edicionin e këtij viti në Orikum
18/10 20:12
Kampionati do të rifillojë/ Klubet e futbollit mblidhen ditën e hënë për të vendosur
17/10 16:06
“Autochthonous Day”/ Ballist Morina rrëfen peripecitë pas ngritjes së dronit në Beograd
14/10 20:09
Për “hakmarrje” në Lituani/ Kombëtarja mbërrin për ndeshjen. Berisha: Shansi ynë i fundit në grup
13/10 20:46