Kampionati i futbollit 5×5/ FSHF, nis zyrtarisht edicionin e parë
27/11/2020 15:35

Futbolli 5×5 nis zyrtarisht kampionatin e parë të tij një kompeticion që organizohet nga Federata Shqiptare e Futbollit që zhvilloi edhe ceremoninë e hapjes së tij pasditen e së enjtes ku i pranishëm ishte dhe përgjegjësi i këtij projekti Lysien Nurishmi. Sekretari i Përgjithshëm i qeverisë së futbollit shqiptar në fjalën e hapjes së tij theksoi se ky kampionat do të jetë kompetitiv dhe se të gjithë do të kenë përfitime të tjera kampionati i parë i futbollit 5×5 nisi me ndeshje mes skuadrave të zonës së Tiranës. Në këtë kompeticion janë regjistruar 140 skuadra, por sipas Ilir Shulkut, ekipe të tjera vazhdojnë të tregojnë interes dhe po kërkojnë të regjistrohet. formula e kampionatit do të jetë e tillë; do të zhvillohet në rang rajonal, në cdo qytet dhe më pas skuadrat fituese të cdo zone do të zhvillojnë fazën e playoffit nga ku do të dalë edhe skuadra kampione. ndërkaq në ditët në vazhdim do të hidhet shorti edhe për zonat e tjera që do të jenë pjesë e këtij kompeticioni.

Palestrat 10 muaj mbyllur/ Volejbolli dhe basketbolli drejt shkrirjes, thuajse një vit pa aktivitet
14/01 20:00
Rusi kampion për Shqipërinë/ Gjimnasti Matvei Petrov fitues në evropianin e gjimnastikës
11/01 19:57
Top News – E çuditshme me KOKSH/ Mban në fshehtësi asamblenë statutore
11/01 12:04
Nga Palermo te Dinamo/ Farbricio Mikoli zv/trajneri i ekipit kryeqytetas
09/01 19:46
Tiranës i hiqet dënimi/ Ekipi mund të realizojë merkaton e futbollistëve
08/01 15:34
Si do riparohet fusha e Air Albania/ Brenda janarit do instalohen llampat dhe sistemi i ventilimit
06/01 19:58
Moriero në stolin e Dinamos/ Ish lojtari i Interit vjen të drejtojë skuadrën
05/01 19:59
Tirana në merkato/ Do prezantohet futbollisti i ri para ndeshjes me Bylisin
04/01 20:22
Sa vlejti bojkoti i futbollit/ Presidenti i ligës: Duhet të vazhdojmë, por jo më me bojkot
04/01 15:52
“Mendojnë akoma se jam me Tiranën”/ Gent Muca flet për herë të parë pas largimit në Kosovë
03/01 20:26
Kukësi fshikullon arbitrat/Bilanci i vitit 2020,Hallaçi do drejtojë skuadrën deri në fund të sezonit
02/01 19:52
Vllaznia, kampione e dimrit/ Trajneri Brdariç: Sekreti është fryma e ekipit. Nuk është thjeshtë fat
29/12 19:57
Top News – Federata e Qitjes, Stefan Rrufa konfirmohet president
20/12 12:04
Rikthimi i Starovës te Teuta/ Ekipi durrsak renditet i pesti në Superligë me 1 fitore dhe 7 barazime
17/12 19:53
Europiani i Gjimnastikës, një rus i jep medaljen e artë Shqipërisë
13/12 15:40
Kaos në Komitetin Olimpik/ Gjykata anuloni mbledhjen e radhës
11/12 15:39
Top News – Reja e di si fitohet/ Trajneri rrëfen sekretet e tij
05/12 17:41
Top News – Jashtë të dy vajzat! Testamenti multimilionësh i Diego
05/12 17:39
Vllaznia, kampione në taekwondo/ Ekipi më 120 sportistë që lindi nga pasioni i një të riu
05/12 15:42
Nuk ka fitues në Derby/ Tirana-Partizani u ndanë pa gola në Air Albania Stadium
04/12 20:10