“Iliri me uroi se vendosa maskën”/ Rrëfimi i Kryemadhit pasi u rizgjodh kryetare e LSI
24/11/2020 15:21

Zgjedhje apo votime?! Pak ditë pasi u rikonfirmua si kryetare në një garë pa rivalë, Monika Kryemadhi bëri dallimin mes 30 Qershorit të cilësuar prej saj si proces monist dhe zgjedhjeve në LSI. “Në zgjedhjet e 21 nëntorit ne patëm pjesëmarrje 80 e ca përqind pati edhe votim online dhe rezultati doli menjëherë , në votimet e 30 qershorit pati një pjesëmarrje as 10 përqind dhe pas një muaji edhe pse filluan ti ndryshonin ti mbushnin kutiat prap nuk arritën ti kalkulonin matematikisht. Unë do kisha dëshirë të kisha një kandidat, por nuk do të doja kurrë që kandidati që do ishte përballë meje të ishte nje kukull që të bënte sikur kandidonte sepse nuk mendoj që ne mund te fitojmë duke i depersponalizuar njerëzit”. Pranon se Ilir Meta nuk e ka uruar, por zbulon entuziazmin e bashkëshortit President per vendosjes e maskës për here te pare ne publik. “Nuk më ka uruar, por besoj se ka qenë shumë kuriozë të dijë për pjesëmarrjen, por vetëm për një gjë ka qenë shumë i lumtur; që unë kam vendosur maskën në procesin e votimit. Për këtë ka qenë një nga arritjet e tij të drejtpërdrejta, por i thashë që më detyroi anëtarja e LRI-së. Kështu që besoj se një pjesë urimi ka qenë edhe kjo pjesa e maskës, pasi ka qenë shumë i kënaqur. Atë foton me maskë ma dërgoi”. Konventa Kombëtare e 5 dhjetorit do të jetë ajo që do të vendosë për mënyrën sesi LSI do të dalë në zgjedhjet e 25 Prillit. “Konventa e 5 dhjetorit do jete konvente zgjedhore qe do te zgjedhe strukturat drejtuese. Konventa do jete e qarte jo vetëm sa i përket, anës programore dhe vizionit te LSI pë zgjedhjet e 25 Prillit por edhe cili do jete angazhimi i drejtpërdrejte i LSI. Për një gje të jeni te bindur fronti opozitar është kompakt për këtë gjë”.

Top News – Meta-Ka ardhur koha për ndryshim/ Shqipëria e para në Evropë për azilantë
22/01 12:25
Rindërtimi në Vorë/ Kryeministri inspekton punimet për ndërtesat e reja
20/01 15:27
Batutat nga vizita në Vorë/ Banorët: Rrofsh sa malet e Shqipërisë. Rama: Sa malet jo, sa të kemi takatin
20/01 13:10
Top News – Vora një qytet fantazmë/ Kryemadhi-nuk u mbështetën të dëmtuarit nga tërmeti
20/01 12:52
Topalli kandidon në Shkodër e Tiranë/ Vendi i duhet kryeministër që nuk shton vilat në kohë tërmeti
19/01 15:19
Top News – ‘Interesi është I Partisë Demokratike’/ Fatmir Mediu: ‘nuk kërkuam privilegj’
19/01 13:01
Ekonomia në fokus/ Rama dhe Denaj, konferencë për administrimin fiskal
19/01 12:45
Top News – Në 25 prill shqiptarët do zgjedhin/ Kryemadhi-qytetarët janë gjykatësit më të mirë
19/01 11:31
Top News – Sesion i ri me avaz të vjetër/ Akuzat e Murrizit për palaço e hajdutë
18/01 20:13
Top News – Edhe 60 ditë për përplasjet e forta/ Ja data e shpërndarjes së parlamentit
18/01 20:05
Vaksinimi/ Rama: BE nuk pa përtej kufijve të vetë. Me Pfizer i kemi lënë hapësirë vetes për të negociuar më tej
18/01 19:40
Top News – Rama, një përgjigje për Francën…!/ Shumë komente “masakruese” në facebook
17/01 14:32
Veliaj: PD e ndarë në 6 copa, s’dinë kë të votojnë
17/01 13:42
Veliaj: PD-LSI kanë humbur busullën/“Demokratët nuk bëhen deputetë, në lista futet Mediu dhe Ndoka”
17/01 12:15
Top News – Zgjedhjet dhe Dekriminalizimi/ Shkresë e prokurorisë për partitë politike
17/01 11:37
Top News – Votuesit për herë të parë/ LSI, Kryemadhi flet për strategji punësimi
17/01 11:35
Opozita bashkon Dulen e Idrizin/ Kreu i PBDNJ mund të kandidojë në Korçë. Në Vlorë do jetë PDIU
15/01 19:44
Top News – Bilanci i Ramës për përmbytjet/ Vasili-provokim për shqiptarët nën ujë e pa shtëpi
15/01 17:15
Top News – PS mbyll fazën e dytë/ ‘Deputeti që duam’, Balla: një epoke të re
15/01 14:43
Top News – Në kantierin e Thumanës/ Rama e Pacolli inspektojnë ndërtimin e apartamenteve
15/01 14:03