I mituri që dhunonte e filmonte 5 vjeçarët rikthehet te nëna, procedim penal të atit – Fiks Fare
24/06/2024 20:45

Katër ditë më parë emisioni Fiks Fare solli rastin e një fëmije 13 vjeç i cili me vendim gjykate duhet të qëndronte me nënën, por pengohej nga gjyshja dhe babai. I mituri sipas dëshmisë së nënës dhe videove që ajo vuri në dispozicion të emisionit investigative ishte kthyer në problem për fëmijët 5 vjeçar të lagjes të cilët i zhvishte në pjesët intime, dhunonte dhe filmonte. Menjëherë pas trasmetimit të këtij rasti ka reaguar Policia e Shtetit, ku me një njoftim zyrtar sqaron se 13 vjeçari është pyetur në prezencë të psikologes dhe ka treguar se ato video i ka xhiruar një bashkëmoshatar i tij, dhe i është sekuestruar telefoni si provë materiale. Ndërkohë ka nisur procedimi penal për babain e të miturit i cili në kundërshtim me vendimin e Gjykatës Shkodër ka mbajtur djalin e tij 13 vjeçar duke mos e lënë të shkojë te nëna.

Episodi i plote – Fiks Fare, 19 Korrik 2024
19/07 21:01
Monitorime/ Mushkonjat këtë verë janë rritur, janë bërë burra – Fiks Fare
19/07 21:00
Agjencia do i çonte në Angli, u merr paratë dhe s’përgjigjet. Fiksi u kthen lekët! – Fiks Fare
19/07 20:45
Turistët e huaj ‘pushtojnë’ vendin, shqiptarët ikin jashtë. Si ka mundësi? – Fiks Fare
19/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks fare, 18 Korrik 2024
18/07 21:01
Monitorime/ Po të pickoi bleta, tërbohu – Fiks Fare
18/07 21:00
Prokuroria dhe gjykata harruan dosjen në sirtar, 35-vjeçari nuk përfitoi nga amnistia! – Fiks Fare
18/07 20:45
Më mirë të të drejtojë një femër apo një mashkull në administratë? – Fiks Fare
18/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 17 Korrik 2024
17/07 21:01
Monitorime/ Gjyshi 74 vjeç bën pompa në studio – Fiks Fare
17/07 21:00
Policët parkojnë mjetet private kudo. Shmangin gjobat me simbolet e policisë – Fiks Fare
17/07 20:45
Ilir Meta në një intervistë ndryshe: Ja pse kërkova divorcin! – Fiks Fare
17/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 16 Korrik 2024
16/07 21:01
Monitorime/ Si dallohen shqiptarët kur i sheh jashtë shtetit? – Fiks Fare
16/07 21:00
E abuzuar seksualisht, e sëmura mendore në qiell të hapur. Insitucionet ‘mbyllin sytë’ – Fiks Fare
16/07 20:45
Cigarja shkakton kancer dhe impotencë, pse shteti e lejon të shitet? – Fiks Fare
16/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 15 Korrik 2024
15/07 21:01
Monitorime/ Brenda gjinisë mashkullore ka burra dhe meshkuj – Fiks Fare
15/07 21:00
“Beteja” PS-PD për kryeplakun e fshatit Toç në Memaliaj! – Fiks Fare
15/07 20:45
Supermarketi si kishë, njerëzit bëjnë kruqin sa herë shohin çmimet! – Fiks Fare
15/07 20:30