Gara me kuaj në Darëzezë/ 30 kalorës nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e veriut e Mali i Zi
31/10/2020 19:59

30 kalores nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi moren pjese ne garen me kuaj qe u zhvillua diten e shtune ne bregdetin e Darezezes. Kuaj te rracave te ndryshme, kryesisht Arabe dhe Angleze, zhvilluan garen e rezistence dhe ate te shpejtesise. Organizatoret e ketij eventi thone se bregdeti i Darezezes eshte shume i pershtatshem per sportin e hipizmit.

Top News – Napoli qan djalin/ Rrugët mbushen me qirinj për Maradonën
25/11 23:59
Top News – Maradona dhe… kamorra! Legjenda i lidhur edhe me mafian
25/11 20:54
Ndeshjet e superligës/ Ekipet duan të fitojnë kohën e humbur
25/11 15:39
Kampionati i minifutbollit/ 130 ekipe të regjistruara në të gjithë vendin, përballjet nisin të enjte
24/11 19:51
Vllaznia-Tirana, triumfojnë vendasit/ Shkodranët fitojë 3-2 klasiken
21/11 19:52
Momente ankthi ne “Loro Borici”, dëmtohet rëndë mesfushori i Tiranës
21/11 18:50
Top News – 2 vjet nga botërori, Infantino: Do jetë i paharrueshëm
21/11 16:28
Java e tretë e kategorisë superiore/ Në Shkodër luhet klasikja e futbollit, Vllaznia-Tirana
21/11 13:40
Nesër Tirana-Vllaznia/ Dede: Kjo sfidë, bukuria e futbollit shqiptar
20/11 15:33
Top News – Pankina e Gjermanisë/ Loew, ende nuk e ka të sigurt
20/11 12:35
Lamtumirë ligës së kampionëve/ Femrat e Vllaznisë u mundën nga kampionet e Bjellorusisë
19/11 19:53
Shqipëria në ligën B sezonin tjetër/ Mundi Bjellorusinë 3-2 dhe doli e para në grup
18/11 20:16
Sot Shqipëri-Bjellorusi/ Mundësi për të kapur vendin e parë në grup
18/11 13:07
Air Albania stadium, mbush një vit/ Janë zhvilluar 25 ndeshje vetëm 14 kanë qenë me tifozë
17/11 19:59
Shqipëri-Bjellorusi/ Nesër ndeshja, mundësi për të kapur vendin e parë në grup
17/11 19:46
Finalja me Bjellorusinë/ Reja pa ‘dorashka’ në Nations!
17/11 15:55
Vllaznia e femrave në Champions/ Sot tamponët në pritje të ndeshjes kundër Minsk
17/11 13:00
Nesër Shqipëri-Bjellorusi/ Diskutohet ndryshimi i stadiumit
17/11 12:58
Ja si i motivon trajneri Bushi, lojtarët e Shpresave përpara ndeshjes ndaj Anglisë
14/11 19:11
Dështojnë zgjedhjet/ Asambleja e Jashtëzakonshme e Peshëngritjes më 14 dhjetor, rikthehet Elez Gjoza
14/11 12:57