Finalja me Bjellorusinë/ Reja pa ‘dorashka’ në Nations!
17/11/2020 15:55

Në ndeshjen që vlen më shumë në Ligën e Kombeve, atë të mërkurën ndaj Bjellorusisë, kuqezinjtë nuk do të bëjnë ndryshime të mëdha. Formacioni sigurisht është një enigmë që do ta zgjidhë trajneri Edoardo Reja, por aty nuk do të jetë motori i mesfushës, Amir Abrashi i skualifikuar në ndeshjen ku nëse fitojmë, kalojmë të parët në grup, dhe arkëtojmë më shumë se 1 milion Euro. “Në çdo ndeshje ishim të detyruar të ndryshonim formacionin. Kishim mundësi të fitonim ndaj Kazakistanit dhe Lituanisë në transfertë për kjo nuk ndodhi. Kemi shanse për të arritur vendin e parë nëse mundim Bjellorusinë. Të përpiqemi të eliminojmë çdo gabim të mundshëm në këtë fazë. Është një finale dhe presioni është pjesë e futbollit. I bindur që do të bëjmë një ndeshje të mirë”. për sulmin, trajneri Reja ka lënë të kuptojë se celësat e repartit ofensiv, do tia lërë atyre që shkëlqyen në suksesin e fundit në Air Albania Stadium. “Sulmi mund të jetë i njëjtë si ai në ndeshjen ndaj Kazakistanit. Cikalleshi dhe Balaj janë alternativa, njësoj si Manaj dhe Seferi. Kam provuar edhe Cikalleshin dhe Balajn, por janë lojtar të ngjashëm. Preferoj një që të sulmojë portën dhe tjetri të tërhiqet”. Shqipëria do të luajë të mërkurën ndaj Bjellorusisë në orën 16:00 në stadiumin Air Albania

Top News/ Sylvinho mbetet kuqezi. Trajneri brazilian rinovon deri në dhjetor 2025
24/07 12:43
Top News/‘Jemi gati të presim Lojërat 2024’ Presidenti Macron viziton Fshatin Olimpik në Paris
22/07 17:08
Top News/ Neymar konfirmon se është bërë baba për herë të tretë
21/07 13:34
Top News/ Sportistët më të mirë të shekullit. Sondazhi i ESPN-Dominon notari Michael Phelps
19/07 16:34
Top Channel/ Kampionati Europian i Basketbollit. Ekipet U 18 mblidhen në Elbasan
19/07 15:29
Top Channel/ Schumacher deklaroi hapur homoseksualitetin e tij, vjen reagimi i pilotëve të F1
19/07 14:38
Top News/ A do pezullohet Izraeli! FIFA shtyn marrjen e vendimit pas lojërave olimpike
19/07 14:14
Top Channel/ Kampionati Europian i Basketbollit, ekipet nga gjithë Evropa mblidhen në Elbasan
19/07 12:51
Top Channel/ Luhet sot Vllaznia-Valur/ Islandezët të frikësuar. Ndeshja nën masa të rrepta sigurie
18/07 19:59
Top News/ Afrojnë Lojërat Olimpike. Delegacionet e para mbërrijnë në kryeqytetin francez
18/07 16:29
Top News/ Afrojnë Lojërat Olimpike. Delegacionit Shqiptar i dorëzohet flamuri para nisjes
16/07 12:18
Top Channel/ Pas fitores në Euro2024, kthehen në Spanjë futbollistët! Priten me ceremoni nga mbreti
15/07 23:19
Top Channel/ One bashkon tifozët! Atmosferë fantastike në fanzone-t e mbështetura nga One Albania
15/07 19:57
Top News/ Sezoni i ri në Superiore/ Java e parë rezervon supersfidën Partizani-Vllaznja
15/07 16:01
Top Channel/ Finalja, anglezët në ankth! Kërkojnë trofe pas 58 vitesh, por Spanja i shqetëson
14/07 15:39
Top News/ Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve..
12/07 10:44
Top Channel/ Skandali seksual në kampin e Kombëtares, prokurorja tregon nëse u lëshua urdhër arresti
10/07 21:16
Top News/ Kur Lionel Messi ‘bekonte’ Lamine Yamal, del fotoja e vitit 2007
10/07 12:03
Top Channel/ “Mbikëqyrësi abuzoi me 18-vjeçaren”, detaje rreth skandalit në kampin e Kombëtares
09/07 23:12
Top News/ Sylvinho nuk e lë stolin kuqezi. Trajneri arrin akordin për rinovimin e kontratës me FSHF
09/07 19:40