Fiksi nxjerr nga izolimi banorët e tri fshatrave në Fushë Arrëz, ndërtohet ura e re – Fiks Fare
21/06/2024 20:45

Muaj më parë në emisionin Fiks Fare mbërriti një shqetësim nga banorët e fshatit Bugjon në Pukë, të cilët ankohen për mungesën e rrugës dhe urës. Urë kjo që do lidhte tre fshatrat e fundit të Fushë Arrëzit, Bugjon, Kokëdodë dhe Aprripë e Gurit. Mungesa e kësaj ure i kishte izoluar banorët e këtyre zonave dhe ju duhet të kalonin shumë peripeci për të kaluar lumin i cili ndante këto fshatra. Duke qenë se situate po vështirësohej dhe pasi nuk panë asnjë reagim nga institucionet dhe pse janë ankuar, qytetarët ndërtuan një urë të vogël prej druri për të kaluar, e cila është shumë e rrezikshme sidomos për fëmijët që e bënin atë rrugë çdo ditë për të shkuar në shkollë. Menjëherë pas transmetimit të këtij rasti, Filip Gjoka një ish banorë i fshatit Bugjon, premtoi se do të investonte për ndërtimin e një ure që lidhë këto fshatra me njëra- tjetrën. Pas gjashtë muajsh ura u bë realitet dhe sot banorët i shpëtuan izolimit që kishin me pjesën tjetër të zonës.

Episodi i plotë – Fiks Fare, 12 Korrik 2024
12/07 21:01
Monitorime/ Rakia një nga përbërësit bio kundër mushkonjave – Fiks Fare
12/07 21:00
Lumit i del pronari, blerësi: E bleva me dokumentet e shtetit! – Fiks Fare
12/07 20:45
Familja nga Këlcyra me djalin tetraplegjik apel për ndihmë: Duam vetëm çatinë! – Fiks Fare
12/07 20:30
Episodi i plote – Fiks Fare, 11 Korrik 2024
11/07 21:01
Monitorime / Specialisti tregon kodet e hajdutëve të shtëpive – Fiks Fare
11/07 21:00
Polici rrahu 17 vjeçarin brenda në komisariat, u dënua dhe akoma në punë – Fiks Fare
11/07 20:45
Fiksi bën me karrocë tetraplegjikun, asnjëherë nuk ishte ngritur nga shtrati – Fiks Fare
11/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 10 Korrik 2024
10/07 21:01
Monitorime/ Synetlliku me 360 të ftuar e 85 mijë lule – Fiks Fare
10/07 21:00
83 vjeçari dhunon kunatën, i urinon në banesë. Policia ” Dhunoje dhe ti” – Fiks Fare
10/07 20:45
PD-ja nga fryn era, herë me SPAK-un e herë me SKAP-in – Fiks Fare
10/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 9 Korrik 2024
09/07 21:01
Monitorime/ Noka: Më jepni 430 mln euro se shkoj unë në burg – Fiks Fare
09/07 21:00
Firma që shtroi pallatin para zgjedhjeve prishi tubacionin e ujërave të zeza, s’e riparon- Fiks Fare
09/07 20:45
Rama frikë nga protesta PD-së, ndaj organizoi samitin e NATO-s në Amerikë? – Fiks Fare
09/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 8 Korrik 2024
08/07 21:01
Monitorime/ Vajza e “Përputhen”: 50% e meshkujve janë gay – Fiks Fare
08/07 21:00
2.5 mln lekë për një kemp verbërie. 500 mjekja me sekserin, 2 mln komisioni – Fiks Fare
08/07 20:45
Nëse ikën Rama do na ringjallen shpresat me Berishën në pushtet? – Fiks Fare
08/07 20:30