Festa vetëm në shtëpi/ Durrës, anulohen të gjitha prenotimet për shkak të orës policore
31/12/2020 15:29

Si asnjëherë tjetër, kjo natë e ndërrimit të viteve do të festohet rreth tryezës së ngushtë familjare. Shumë prenotime për të festuar jashtë shtëpisë janë anuluar. Jo vetëm nga klientët, po dhe nga vetë restorantet. ”Prenotimet u bënë para 2-3 muajve dhe nuk ka asnjë restorant apo ambient publik që të organizojë festën e vitit të ri pasi është e ndaluar, po dhe njerëzit janë të ndërgjegjshëm që nuk duhet të grumbullohen”, shprehet Eduart Xhepa, kryetar i ATA Durrës. Edhe shumë hotele përgjatë bregdetit të Adriatikut e kanë anuluar festën të diktuar nga rrethanat dhe kufizimet, po një pjesë kanë njoftuar në rrjetet sociale se do ta organizojnë festën në këtë natë të ndërrimit të viteve për klientët e akomoduar në to. Menutë e publikuara, po dhe çmimet duken shumë joshëse. ”Kemi kërkuar për hotelet me kapacitete të mëdha që kanë një numër minimal njerëzish të akomoduar në hotel me një leje të posaçme do të organizojnë një festë simbolike të vitit të ri, duke respektuar distancat mes tavolinave dhe pa shumë njerëz.” Juli punon prej vitesh në një nga restorantet më të frekuentuara të Durrësit në periudhën e festave të fundvitit, por këtë natë do të jetë pranë familjes dhe fëmijëve të saj për herë të parë pas kaq vitesh punë. ”Më ndryshe se vitet e tjera për shkak të Covid-it. Vitet e tjera e kemi kaluar gjithnjë në punë. Gjë e mirë është po dhe puna është e rëndësishme, po shumë mirë se do jemi me familjen.” ”Për herë të parë edhe stafet, edhe ata që bëjnë muzikë live do e festojnë në shtëpi.” Më shumë se çdo vit, kjo natë do të jetë një festë familjare, larg gjallërisë së zakonshme, po me shumë shpresa për një vit të ri të mbarë dhe të begatë.

Top News-Mark Marku ironizon Berishën ‘Basha i keq pas shtatorit, ta largojmë komunizmin nga vetja’
08/12 14:18
TopNews-Anila Nika mesazh për 8 Dhjetorin ‘Nuk ditëm t’a shfrytëzonim lirinë që na sollën studentët’
08/12 14:17
Top News- Preç Zogaj pro Bashës e mesazh të fortë Berishës për pengesën Amerikane
08/12 14:13
Top News-‘Liria nuk vjen pa mund’ Flutura Açka hap aktivitetin e 8 Dhjetorit
08/12 14:03
Top News-Një mesazh edhe nga Yuri Kim/Për studentët guximtarë, 31 vjet më parë
08/12 13:59
Top News-Vjedhje si nëpër filma në Fier/Skemë për të grabitur naftën bruto në Albpetrol
08/12 13:33
Top Channel/ Kuvendi Kombëtar i 11 Dhjetorit, PD Lezhë bën publikë emrat e delegatëve
08/12 13:30
Top News- Helmimi nga uji në Krujë/ Apeli lë në fuqi vendimin për ish-zyrtarët
08/12 13:24
Top News – Nga Belgjika, atentati në Tiranë!/ 100 mijë euro për vrasjen, si larje e hesapeve
08/12 13:20
Top Channel/ Reshje të dendura bore në Malësinë e Madhe! Të vizitosh Lëpushën, mision i rrezikshëm
08/12 13:15
Top News – Bllokohet pika turistike e Lëpushës, mbi 60 centimetër borë
08/12 12:56
Top News – PD pret Metën për datën e zgjedhjeve/ Gati për garën në zgjedhjet për 6 bashki
08/12 12:47
Top News- Lëndë eksplozive C4 për atentate/ Zbulohet grupi në Lezhë, tre të arrestuar
08/12 12:26
Top News – Foltorja e fundit e Berishës në “Qytetin Studenti”/ Në takim edhe Fatmira Hajdari
08/12 12:21
Top News- Ulen temperaturat, ‘ngrijnë’ rrugët/ Probleme me energjinë elektrike në disa zona
08/12 12:18
Top News- Si u zbulua atentati në Tiranë/ Kë donin të vrisnin grupi kriminal i Lezhës!
08/12 12:16
Top News- Mesazhet e politikës për 8 dhjetorin/ Rrëzimi i regjimit nga 300 studentët e 1990
08/12 12:14
Top Channel/ Sot dita kombëtare e rinisë/ Disa aktivitete në kujtim të protestës studentore
08/12 12:12
Top Channel/ Berisha shkon në qytetin studenti/ Takimi në kujtim të protestave studentore
08/12 12:11
Top News-Një vit nga vrasja e Klodian Rashës/Detajet e krimit, 10 vjet burg për autorin
08/12 12:07