Europiani i Gjimnastikës, një rus i jep medaljen e artë Shqipërisë
13/12/2020 15:40

Shqipëria ka marrë një titull shumë të rëndësishëm botëror në Kampionatin Europian të Gjimnastikës Artistike për meshkuj që zhvillohen në Mersin Turqi. Matvei Petrov ka fituar medalje Ari në ushtrimet mbi kali me doreza. Rezultati ishte 14.566 pikë. Matvei Petrov me trajner Alon Hasa, është rus por i natyralizuar shqiptar, me pasaportë shqiptare, i cili përfaqësoi Shqipërinë në Kampionatin Europian të Gjimnastikës Artistike për meshkuj.

Top News – Flamuri shqiptar në mes të Beogradit/ Shqiptari nga Shkodra merr medaljen e arit
24/02 22:27
Izmir Smajlaj merr medalje ari në mes të Beogradit!
24/02 21:13
Trajneri i ri i U19/ Cungu nis seleksionimin e lojtarëve për eliminatoret e ardhshme
24/02 20:02
Shorti i kupës së Shqipërisë/ Do përballen Laçi me Partizanin dhe Teuta me Kukësin
24/02 19:26
Zyrtarizohet transferimi i Muçit/ Shkon te Legia Varshava, Tirana merr 500 mijë € & 10% të kartonit
23/02 19:56
Vllaznia barazon me Skënderbeun/ Partizani fiton me Kukësin dhe rihap garën për titull
21/02 20:10
Kampionati i peshëngritjes/ Entuziazëm për Briken Caljan në përfaqësimin e garave ndërkombëtare
21/02 20:10
Shqipëria në botërorin e skive/ Rezultate historike për kombëtaren shqiptare në Itali
21/02 19:00
Vllaznia lufton për kreun/ Ndeshja të dielën me Skënderbeun. Kukësi përballet me Partizanin
20/02 15:12
Atleti Izmir Smajlaj shpallet kampion i Ballkanit në Kampionatin Ballkanik në Stamboll
20/02 14:21
Tirana pret Teutën/ Ekipi bardh e blu është pa trajnerin Orges Shehi, i infektuar nga Covid
19/02 16:18
Anglia do luajë në Shqipëri/ Qeveria britanike e lejon të udhëtojë drejt Tiranës
18/02 12:41
Stadiumit do i ndryshohet tapeti/ Një kompani turke do zëvendësojë barin që vendosi kompania greke
17/02 16:42
Reja i çuditur nga Superiorja: Presidentët ndërhyjnë në punën e trajnerëve
16/02 15:44
Futboll/Rikthehet Champions League: Liverpool stërvitet para përballjes me Leipzig- Pa Koment
16/02 01:46
Laçi pezullon Nwabuezen/ FSHF mund ta ndëshkojë rëndë pas dhunës në fushën e ndeshjes
15/02 16:08
Kukësi-Kastrioti/ Nesër ndeshja përmbyllëse e javës së 18 të superiores
06/02 19:57
Rikthehen ndeshjet e volejbollit/ Ministria e Shëndetësisë miraton kërkesën e federatës
04/02 19:58
Kampioni i kërcimit së gjati/ Me tre muaj stërvitje mori medaljen e artë në mitingun e Vjenës
04/02 13:00
Skënderbeu në ditë të këqija/ Trajneri i ri Migen Memelli, sfidë për të ndalur rënien nga kategoria
03/02 20:11