Ekspozita e kryeveprave
22/12/2016 00:00

Rreth 100 kryevepra të artit italian të shekullit të 19 dhe 20 do të prezantohen shumë shpejt për publikun shqiptar në një ekspozitë të veçantë.

Top Channel/ Ndahet nga jeta piktori Sali Shijaku
24/09 12:13
TopChannel/Në gjurmët e parodistëve!Të rinj vlonjatë ngjitën në skenë shfaqen në teatrin Petro Marko
18/09 12:59
Top Channel/ Vepra e re e Teodor Kekos! Poema satirike është shkruar në vitin 1997
18/09 12:43
Top Channel/ Ekspozita nordike në Tiranë/ Artistë nga Suedia, Norvegjia dhe Danimarka
15/09 20:02
Top Channel/ Do të rikualifikohet zona rreth amfiteatrit të Durrësit, preken rreth 100 objekte
15/09 12:37
Top Channel/ Ndërron jetë Et’hem Qerimaj, babi i violinës shqiptare u shua në moshën 88-vjeçare
13/09 15:49
Top News – Arti në zi për ‘mjeshtrin e madh’ të violinës/Hetem Qerimaj ndahet nga jeta
13/09 11:46
Top Channel/“Novela grafike nga deti”/Ekspozohen punimet nga Italia, Franca, Shqipëria dhe Greqia
12/09 19:57
Top Channel/ Anesti Duka në Seul! Mori pjesë në ekspozitë me punime të krijuara gjatë pandemisë
11/09 15:32
Top Channel/ “Mural art” në Tiranë/ Eventi mblodhi së bashku artistë nga disa vende të botës
10/09 20:08
Top Channel/Art në hapësira publike/Veprat e artit do vendosen në sheshe, rrethrotullime e mbikalime
08/09 20:00
Top Channel/ Fituesi i Golden Globe! Regjisori Ari Folman prezanton në Durrës “Vals me Bashirin”
07/09 20:09
Top Channel/ Rita Ora ndez Tiranën/ Koncert free, në sheshin Skënderbej
06/09 20:07
Top Channel/ Gara off-road BMW në Karpen! Kurorëzimi i fituesve do të bëhet në në kampingun pa emër
05/09 19:59
Top Channel/ Kisha e Leshnicës, probleme pas rehabilitimit të manastirit 400 vjeçar
04/09 12:38
Top Channel/ Rita Ora “falas” në Tiranë/ Më 6 shtator, koncerti pa bileta ne sheshin “Skënderbej”
03/09 19:52
Top Channel/ Nis sezoni muzikor/ Teatri i operas thyen traditën: Çelet me simfoni dhe jo me opera
02/09 20:02
Top Channel/ Libraria lundruese në Vlorë, anija me 5 mijë tituj librash do të ndalojë edhe në Durrës
02/09 15:37
Top Channel/ Mbërrijnë një milionë faqe me të dhëna historike të Shqipërisë në kohën otomane
01/09 19:59
Top Channel/ Yjet e baletit shqiptar! Nga 1-4 shtator organizohet shkolla kombëtare koreografike
30/08 19:59