Denoncimi nga Ksamili: Punonjësja e policisë më mori biznesin! – Fiks Fare
21/05/2024 20:45

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës një noter në Gjirokastër, Ermal Aliko, i cili ka përpiluar dy kontrata qiraje për të njëjtin objekt, një godinë dy katëshe në Ksamil. Kontratën e parë ia bëri një qytetari, në vitin 2020, i cili e mori ndërtesën për 9 vite. Ndërkohë, në prill 2024, të njëjtën ndërtesë ia “dha” edhe një punonjëse policie, e cila e mori objektin për 5 vite. Por, pa u anuluar kontrata e parë. Të dy qiramarrësit, denoncuesi Jeton Bollati dhe policja Pranvera Ndreca, kanë aktiv NIPT-et në Qendrën Kombëtare të Biznesit, me numër pasurie të njëjtë. Taksat i paguan qiraxhiu i parë, ndërkohë që biznesin e administron punonjësja e policisë. Në redaksinë e emisionit investigativ u ankua z. Jeton Bollati, një biznesmen që operon në Ksamil. Ai denoncoi se punonjësja e policisë, Pranvera Ndreca, i ka marr biznesin. Bollati e mori me qira godinën dy katëshe në vitin 2022, me kontratë qiraje me z. Petrit Abedini. Vitin e kaluar, për shkak të problemeve familjare, ai ia la nën administrim punonjëses së policisë, Pranvera Ndreca. Ndërkohë, në janar 2024 hotelit i kishin ndërruar bravat nga pronari dhe punonjësja e policisë. Në prill 2024, punonjësja e policisë bën kontratë qiramarrje me pronarin e objektit Petrit Abedini dhe fillon ta administrojë. Por, gjithmonë pa anuluar kontratën e parë.

Episodi i plotë – Fiks Fare, 21 Qershor 2024
21/06 21:01
Monitorime/ E ftuara: Shkova në maternitet me makinë zhavori – Fiks Fare
21/06 21:00
Fiksi nxjerr nga izolimi banorët e tri fshatrave në Fushë Arrëz, ndërtohet ura e re – Fiks Fare
21/06 20:45
Telat e tensionit të lartë në Kreshpan gati në këputje, rrezik për banorët – Fiks Fare
21/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 20 Qershor 2024
20/06 21:01
Monitorime/ Alesia Bami ka hall se kur do martohet – Fiks Fare
20/06 21:00
Djali 13 vjeçar zhvesh në pjesët intime dhe rreh 5-vjeçarët, për t’i filmuar – Fiks Fare
20/06 20:45
Berisha ‘non grada’ flet për rrezikun anglo-amerikan, njësoj ka folur dhe Enveri – Fiks Fare
20/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 19 Qershor 2024
19/06 21:01
Monitorime/ E ftuara me Brazilin në Kampionat Europian – Fiks Fare
19/06 21:00
Skemat e zhvatjes së kredive të këqija, paguan kredi e qira për shtëpinë që s’e mori kurrë-Fiks Fare
19/06 20:45
Meta me vare në dorë, çdo bëjë tjetër ky burrë shteti? – Fiks Fare
19/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 18 Qershor 2024
18/06 21:01
Monitorime/ Horoskopi, i ftuari: Ashendetin e kam nga Gjirokastra – Fiks Fare
18/06 21:00
Borxhliu nuk i kthen borxhin invalidit, i kërkon para të tjera dhe e kërcënon! – Fiks Fare
18/06 20:45
Rikja e BBV3: Berishën e shoh si vjehërr. Meta di të luajë! – Fiks Fare
18/06 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 17 Qershor 2024
17/06 21:01
Monitorime/ Tifozët ndërhyjnë live, “Serbi, Serbi të …. ” – Fiks Fare
17/06 21:00
Administratori plagos qytetarin. Policia s’e arreston, bashkia e mban në punë! – Fiks Fare
17/06 20:45
51 mijë shqiptarë nga e gjithë bota, ‘skuqin’ Dortmundin – Fiks Fare
17/06 20:30