Cikloni Janos godet Greqinë/ Dëme në ishujt e detit Jon. Rrezikohen edhe 50 refugjatë
18/09/2020 15:55

Dëmet e para janë raportuar në Greqinë perëndimore si rezultat i ciklonit të rrallë mesdhetar që ka goditur rajonin, por për fat deri tani nuk ka pasur të lënduar. Zëvendës Ministri i Mbrojtjes Civile Nikos Hardalias ka deklaruar mëngjesin e së premtes se ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike në ishujt e Jonit si Zakynthos, Qefaloni dhe Itakë dhe ekipet komunale në bashkëpunim me shërbimin zjarrfikës po punojnë për të riparuar rrjetin. Erëra të fuqishme me shpejtësi 80 km në orë kanë goditur përveç ishujve të Jonit dhe Ahainë perëndimore. Gjithashtu reshjet të denduar janë regjistruar në Itakë (86 mm), por për shkak të ndërprerjes së gjatë të energjisë shumë stacione meteorologjike nuk raportuan të dhëna të reja pas orës 4 të mëngjesit.

Top News – Maqedonia e Veriut/ Nga sot maskat, detyrim dhe jashtë
29/10 09:59
Top News – Maqedoni e veriut/ 561 infektime dhe 22 viktima
28/10 21:59
Top News – Covid, jashtë kontrollit/Shpërthejnë shifrat në Rajon
28/10 16:28
Top News – Brnabiç: Kosova, sfida më e madhe politike
28/10 14:28
Top News – Maqedoni e veriut/ 627 raste të reja dhe 15 viktima
27/10 21:46
Top News – Pandemia në Rajon/ Kosova pa ndryshim, shpërthen Bosnja
27/10 17:38
Top News – Incident në Egje/ Anija greke ndahet në gjysmë
27/10 13:12
Top News – Greqia me masa shtesë/ Shtyhet mbyllja e kufirit shqiptar
26/10 13:13
Tensionet në kulm/ Greqia, note proteste Ankarasë
25/10 17:20
Marrëveshja e detit/ Dendias: Për sa kohë ka vullnet, procesi nuk do të jetë problem
25/10 17:19
Top News – Prishtina për covid 19/Shumë raste se shtuam testet
24/10 12:03
Agimi i artë, arrestohen 36 anëtarë/ U dënuan në gjykimin e partisë në Athinë
23/10 12:22
Top News – Mirëdita, Dobar Dan/ Festivali: Mes forcash policore!
22/10 22:05
Top News – Greqia, rekord rastesh/ Dy rajone vendosen në karantinë
21/10 22:01
Top News – `Çmendet` bilanci i covid/ Maqedonia e veriut, 12 vdekje
21/10 19:40
Top News – Organizatat ndërkombëtare/ Hoti-ne po i vazhdojmë përgatitjet
21/10 17:20
Top News – Maqedoni e Veriut/ Hyjnë në fuqi masat e reja
21/10 14:10
Top News – Tirana dhe Athina/ DW a do të arrihet më në fund ujdia
20/10 19:25
Top News – Zyrë në Beograd/ Hapi i ministrisë ruse të mbrojtjes
20/10 19:23
Top News – Mediat Greke, Haga/ Ok për ne, problem mbetet Turqia
20/10 19:18