Briken Çalja në vendin e 6-të/ Sportisti po përgatitet për disa evente sportive
30/11/2020 15:44

Lufta e organeve të antidopingut për të pastruar sportin vazhdon jo vetëm me aktivitetet aktuale, por edhe me ato të së shkuarës. Falë kërkimeve të fundit, kampioni ynë i peshëngritjes, Briken Calja ka arritur të ngjitet deri në vendin e 6-të në olimpiadën e Londrës. Por cilat janë objektivat në aktivitetet e ardhshme të Caljes? Viti 2021 do të ketë kampionatin evropian, Lojërat Olimpike, Universiada-n dhe kampionatin botëror.

Kukësi prezanton Mirel Josën, trajneri i tretë në krye të ekipit në këtë sezon
27/01 16:03
Orges Shehi në krye të Tiranës, zgjidhet për të drejtuar ekipin pas largimit të Nevil Dedes
27/01 16:03
Hasani zgjedh Partizanin/ Prezantohet nga “demat e kuq”shqiptari nga Maqedonia e veriut.
26/01 19:57
Pasi i “rrëmbeu” fitoren Tiranës, Partizani bën pjesë të skuadrës futbollistin Ferhan Hasani
26/01 11:55
Kombëtarja në Elitën e Futsal/ Ekipi i futbollit shqiptar arrin sukses në eventet europiane
23/01 19:55
Shkodra falenderon Bërdariç/ Mirënjohje për trajnerin e Vllaznisë për rikthimin e fortë
23/01 19:35
Derbi Partizani-Tirana/ Kaos në Elbasan. Përplasen tifozeritë, i vihet zjarri një makine
21/01 19:46
Nesër Partizani-Tirana/ Ndeshja në “Elbasan Arena” dhe live në Digitalb
20/01 15:49
Derbi Partizani-Tirana/ Të kuqte afrojnë në ekip futbollistin Valentino Murataj
18/01 15:43
Dorëhiqet presidenti i Ligës/ Edvin Libohova tregon arsyet e largimit
18/01 15:30
Superliga, tre ndeshje të shtunën, përballjet mund t’i ndiqni në Digitalb
15/01 16:25
Palestrat 10 muaj mbyllur/ Volejbolli dhe basketbolli drejt shkrirjes, thuajse një vit pa aktivitet
14/01 20:00
Rusi kampion për Shqipërinë/ Gjimnasti Matvei Petrov fitues në evropianin e gjimnastikës
11/01 19:57
Top News – E çuditshme me KOKSH/ Mban në fshehtësi asamblenë statutore
11/01 12:04
Nga Palermo te Dinamo/ Farbricio Mikoli zv/trajneri i ekipit kryeqytetas
09/01 19:46
Tiranës i hiqet dënimi/ Ekipi mund të realizojë merkaton e futbollistëve
08/01 15:34
Si do riparohet fusha e Air Albania/ Brenda janarit do instalohen llampat dhe sistemi i ventilimit
06/01 19:58
Moriero në stolin e Dinamos/ Ish lojtari i Interit vjen të drejtojë skuadrën
05/01 19:59
Tirana në merkato/ Do prezantohet futbollisti i ri para ndeshjes me Bylisin
04/01 20:22
Sa vlejti bojkoti i futbollit/ Presidenti i ligës: Duhet të vazhdojmë, por jo më me bojkot
04/01 15:52