LDK refuzon Albin Kurtin/ “Koalicion vetëm me Vjosa Osmanin kandidate për kryeministre”
30/08/2019 19:39
Hahn: Kosova të heqë taksën. Prioritet i jepet dialogut me Serbinë
30/08/2019 16:19
Vuçiç: Serbët në zgjedhje/ Presidenti ju kërkon të marrin pjesë në votimet në Kosovë
29/08/2019 21:14
Kandidatja e LDK për kryeministër: Koalicion vetëm me Vetëvendosjen
29/08/2019 12:39
BE kundër marrëveshjes Serbi-Rusi, për tregtinë e lirë mes dy vendeve
29/08/2019 12:32
Në zgjedhje pa OSBE/ Kosovë, KQZ do t’i organizojë e vetme
28/08/2019 22:02
Kosovë/ Fushata zgjat 10 ditë. Zgjedhjet e reja do të kushtojnë 5.7 mln euro
27/08/2019 19:53
Zgjedhjet në Kosovë/ Vjosa Osmani kandidate e LDK për Kryeministër
27/08/2019 07:07
Sulmohet autobusi nga Kosova/ Pacolli: Serbia dështon t’i ofrojë siguri udhëtarëve
25/08/2019 21:51
Nga lufta në shkollë/ Kosovë, këtë vit rregjistrohen në mësim edhe të kthyerit nga Siria
25/08/2019 15:26
Kosova e vogël, superfuqi në xhudo. Majlinda Kelmendi kampione e padiskutueshme
24/08/2019 12:59
Shpërndahet Parlamenti i Kosovës me 89 vota pro dhe një kundër
22/08/2019 15:42
Vuçiç takon Pompeon, kërkon ndihmë që Kosova të heqë taksën ndaj Serbisë
21/08/2019 12:13
“Lufta” tregtare vazhdon. Takimi i ministrave të Kosovës dhe Maqedonisë nuk dha zgjidhje
20/08/2019 15:55
Koalicioni i parë në Kosovë/ Haradinaj firmos me Ahmetin
19/08/2019 15:29
Apeli i Quint- it në vesh të shurdhër/ Prishtina dhe Beogradi nuk lëkunden
14/08/2019 20:52
Apeli i Quint- it në vesh të shurdhër/ Prishtina dhe Beogradi nuk lëkunden
14/08/2019 16:17
Thirrja e QUINT për Kosovën: Të rinisë dialogu me Serbinë
13/08/2019 19:52
Kosove/ Politikanët pa pushime, ‘aritmetika’ e zgjedhjeve të parakohshme i ka lënë në Prishtinë
11/08/2019 20:20
Të pikturosh me dritën e shpirtit; Historia e Yllkës, piktorja e verbër
10/08/2019 14:38
Turistë në Prizren, qyteti me histori dhe bukuri të shumta natyrore
08/08/2019 12:33
Haradinaj rrëfen detaje te pathëna nga marrja në pyetje në Hagë, “kurrë nuk kam kërcënuar dëshmitarë”
08/08/2019 12:14
Shqetësime në Kosovë: Rusët po fuqizojnë ushtrinë serbe?
07/08/2019 12:50
Bolton në Kosovë?! Vizitë nëse merr garanci për heqjen e taksës
06/08/2019 16:13
Zgjedhjet e parakohshme, Kuvendi i Kosovës shpërndahet më 22 gusht
05/08/2019 16:19
Mustafa rizgjedhet në LDK, kandidat i vetëm në garën brenda partisë
03/08/2019 15:57
Thaçi letër Pan: Propozoni kandidat për kryeministër
02/08/2019 20:02
Qeveria e re, më shumë ministra/ Kosovë, ligji që do t’i kufizonte nuk u miratua
02/08/2019 12:37
Termocentrali “Kosova e Re”, projekti zvarritet nga kriza politike
01/08/2019 12:42
Thaci takon kreun e KQZ, Daka: Ne jemi gati
31/07/2019 15:25