Kryeministri i Etiopisë fiton çmimin Nobel për Paqen
11/10/2019 16:32
Rrezik nga Rusia, PE: Rezolutë për strategji më të fortë ndaj influencës ruse
11/10/2019 16:11
Festivali i dritave në Pragë/ Artistët mblidhen për 30-vjetorin e revolucionit të kadifenjtë
11/10/2019 13:22
Rekord botëror/ Presidenti i Ukrainës mban konferencën më të gjatë në botë
11/10/2019 13:18
Shkrimtarët, kritika për Nobelin/ Autorët bashkëkohorë: Peter Handke, një zgjedhje shqetësuese
11/10/2019 13:02
Franca: Negociatat në vitin 2020/ Reuters: Shqipëria dhe Maqedonia s’janë gati
11/10/2019 12:22
Bie qeveria në Rumani/ Fiton mocioni i partive opozitare ndaj kryeministres
11/10/2019 08:23
OKB mbetet pa para, rrezikon të mos paguajë pagat për punonjësit
11/10/2019 08:22
Bie qeveria e Rumanisë, humb votëbesimin në parlament
10/10/2019 19:56
Nobel simpatizantit të Miloshevicit/ Reagime të shumta pas çmimit për shkrimtarin austriak
10/10/2019 19:50
Franca shemb shpresat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut? “Parisi kundër fillimit të negociatave”
10/10/2019 19:39
Deputetët gjermanë në Tiranë dhe Shkup, pas vendimit të Bundestagut për negociatat
10/10/2019 16:09
Koncert në varreza! New York, aktivitet simbolik për muzikën klasike
10/10/2019 14:04
Kalifornia ndërpret energjinë elektrike, shkaku? Zjarret
10/10/2019 13:59
U përdor për të regjistruar lëvizjet e policisë, Apple heq përfundimisht aplikacionin!
10/10/2019 13:13
Zgjerim ose jo i BE-së, ambasadorët mblidhen në Bruksel
10/10/2019 12:26
Ilaçi shkaktoi efekte anësore, kompania farmaceutike gjobitet me 8 miliardë dollarë
10/10/2019 07:30
Në ditëlindjen e 67, Putin mbledh kërpudha në mal
09/10/2019 16:56
Turqia gati ofensivën, shton trupat në kufirin sirian
09/10/2019 16:01
Nobeli në Kimi, shkon për shpikësit e baterisë me litium
09/10/2019 15:51
Breshkat e ujit, të rrezikuara në Detin Mesdhe
09/10/2019 15:27
Vera me e nxehtë, temperaturat thyejnë 400 rekorde
09/10/2019 15:15
Shefja e re e FMN: Lufta tregtare dëmton ekonominë
09/10/2019 15:12
Lindje/ Perëndim – Kurdët në “gojën” e Turqisë
09/10/2019 15:06
Italianët ulin numrin e parlamentarëve, do kursejnë 300 mijë euro në ditë
09/10/2019 14:54
Merkel i pret krahët Boris Johnson: Nuk ka marrëveshje për Brexit sipas planit të paraqitur prej tij
09/10/2019 08:27
Pas largimit të SHBA-së, Turqia gati të shkatërrojë kurdët
09/10/2019 08:21
Nobeli për letërsinë/ Pas skandalit, zgjedhje e sigurt
08/10/2019 16:38
Trump kërcënon Turqinë: Të mos kalohet caku në Siri
08/10/2019 16:35
Nobel për zbulimet në Univers, çmimin e marrin tre shkencëtarë
08/10/2019 16:16