Vera me e nxehtë, temperaturat thyejnë 400 rekorde
09/10/2019 15:15

Rreth 400 rekorde të temperaturave më të larta të kohërave janë thyer në hemisferën veriore gjatë verës. Sipas një analize të hollësishme, rekordet janë thyer në 29 vende në periudhën nga 1 maji deri më 30 gusht.

Indeksi i barazisë gjinore/ Publikohet në BE, së shpejti edhe në Shqipëri
17/10 12:35
Shifra alarmante/ 400 mijë viktima në Evropë nga ndotja e ajrit
17/10 09:08
Katalonja pushtohet nga protestat, nesër pritet një protestë masive edhe në Madrid nga studentët
17/10 09:07
Mbi kalë, në dëborë, Kim Jong Un shfaqet në Malin e Shenjtë
17/10 09:00
Erdogan nuk sprapset: Kurdët të dorëzojnë armët
16/10 19:21
Përleshje në Barcelonë/ Mund të ndryshohet stadiumi për El Clasico
16/10 15:41
Ushtarë rusë në qytetet kurde, do zënë vendet që lanë bosh trupat amerikane
16/10 13:13
Përmbytja e anijes me emigrantë/ Mes 12 viktimave, gjendet nëna me foshnjën, të përqafuara
16/10 12:47
Merkel- Makron, takim për negociatat/ Çfarë do bëhet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
16/10 12:08
30 vjet pas komunizmit, Evropa Lindore e ndarë
16/10 08:10
Ekonomia globale në rrezik/ FMN: Kujdes, nuk ka vend për gabime
16/10 08:09
Rritja globale në rrezik, FMN: Nuk ka vend për gabime
15/10 18:09
Trump telefonon Erdogan/ Kërkesa për të ndalur menjëherë sulmin në Siri
15/10 15:58
Sot vendimi për Shqipërinë/ Ministrat e jashtëm të BE janë mbledhur në Luksemburg
15/10 13:23
iPhone SE2, 2020-a gati për modelin më të ri
15/10 13:21
Sulmi i Turqisë në Siri, ambasadori turk flet për gratë dhe fëmijët e luftëtarëve shqiptarë atje
14/10 20:03
Spanjë/ Gjykata Supreme dënon 9 liderët e Katalonjës
14/10 19:53
Nobel për zbutjen e varfërisë. Çmimin e marrin tre amerikanë
14/10 16:20
Qytetet e së ardhmes/ Do jenë të zhytura në gjelbërim
14/10 15:55
“Johnson, sillet si diktator”/ Komenti i gazetarëve për transmetimet live të kryeministrit
14/10 14:01