Thaçi: Koha për një marrëveshje historike me Serbinë
20/06/2018 15:25

Hashim Thaçi deklaron se ka ardhur koha për një marrëveshje historike me Serbinë. “Kam detyrimin ta përfaqësoj vendin dhe t’i prij dialogut deri në fund”, u shpreh presidenti i Kosovës në konferencën për shtyp të mbajtur përpara takimit të së dielës me homologun serb, Aleksandar Vuçiç.

Haradinaj i përgjigjet Mogherinit: Serbia të kërkojë falje për krimet në Kosovë
19/02 20:02
Kufiri dhe taksa, Eliot Engel përkrah Kosovën për çështjën e taksës
19/02 15:00
“Ora e Kosovës” / Intervistë me analistin Donik Sallova
19/02 12:08
Mogherini, thirrje Kosovës: Hiqni taksën të vijojmë dialogun
18/02 20:47
Haradinaj këmbëngul: Taksa qëndron sa të jem unë kryeministër
18/02 20:43
“Marrëveshje e vështirë me Kosovën”; Vuçiç: Do të jetë më keq se ferri
18/02 15:58
Habia e Daçiç: Pse festojnë?! Propaganda serbe në aksion kundër pavarësisë
18/02 12:30
Thaçi-Vuçiç, “duel” presidentësh në Mynih
17/02 21:20
Thaçi: Të pezullohet taksa! Fundi i vitit sjell marrëveshjen historike me Serbinë
17/02 12:41
Kosova, 11 vjet shtet. Nisin festimet, ekspozohet deklarata e shpalljes së Pavarësisë
17/02 08:23
Kosovë, Hahn ndërmjetëson për taksën
16/02 20:29
Trump, thirrje për njohje të ndërsjellë; BE, e shqetësuar sërish për taksën
15/02 20:04
AFP për Kosovën: Në “kafazin” e vizave të BE
15/02 12:21
NATO paralajmëron Kosovën: Shqyrtojmë shkallën e bashkëpunimit prej taksës
14/02 20:18
Intervistë me ekspertin e çështjeve ndërkombëtare, Avni Mazreku, 11 Shkurt
14/02 20:14
Intervistë e deputetit të LDK-së, Naser Rugova, 13 Shkurt
14/02 20:12
Kontrollorët në grevë, anulohen fluturimet në Kosovë
14/02 15:54
Kosovë, platforma për dialogun në duart e liderëve kosovarë
13/02 12:10
Taksa, Haradinaj s’tërhiqet edhe pas takimit me ambasadorin e SHBA
12/02 20:18
Amerikanët, bojkot Kosovës si reagim për “taksën”
11/02 20:38