Tensionet me Turqinë, Greqia blen 4 luftëanije
19/03/2018 14:39

Athina ka planifikuar blerjen e 4 luftanijeve franceze te tipit “Belharra” të gjeneratës së fundit, pas përshkallëzimit të tensioneve me Ankaranë në muajt e fundit në detin Egje si dhe kërcënimeve turke për ZEE të Qipros.