Ski mes temperaturave 25 gradë, “shaka pranverore” në resortin austriak
17/05/2019 18:58

Një resort skish në Austri është rihapur këtë fundjavë, për të parën herë në muajin maj, pas reshjeve të paprecedenta të borës. “Hochkar”, që ndodhet në Alpet austriake rreth 150 km larg nga Vjena, kishte mes 70-130 cm borë fundjavën e kaluar.

Hetimi i Trump/ Seanca ne dhomën e përfaqësuesve transmetohet direkt
13/11 19:27
Dëshira e fundit e emigrantes para vdekjes: M’i çoni fëmijët në Europë!
13/11 18:01
Në Itali mund të nisësh një jetë të re me 1 euro!
13/11 17:58
Maas: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
13/11 17:54
Hong Kong/ Policia bastis kampusin universitar
13/11 17:52
Turqia kthen gjermanët e ISIS/Gjermania ende nuk është gati për procesin, kërkon informacion
13/11 16:21
Koralet janë sëmurë! Sëmundja misterioze po i vret dita-ditës
13/11 14:51
Gjendje alarmi në Venecia! Përmbytja më e madhe në 50 vitet e fundit
13/11 13:03
Gratë kundër Polanskit – Rebelim në Francë para kinemasë ku shfaqet filmi i tij
13/11 12:57
Merr flakë gjatë zbritjes avioni me 196 persona në bord
13/11 12:14
Bolivi, presidenti merr azil politik në Meksikë
12/11 22:06
Përse nuk publikohet raporti për ndërhyrjen ruse në Britani?
12/11 20:02
Kosova në Shengenin Ballkanik, Edi Rama: Të ikësh nga tavolina, mbase ka arsye që nuk i di
12/11 16:42
Përmbytet Venecia! Batica e rrit nivelin e ujit me 155 centimetra në qytet
12/11 16:18
Vritet komandanti xhihadist/ Pas goditjes izraelite, palestinezët përgjigjen me raketa
12/11 16:16
Merkel dhe Conte kërkojnë zgjidhjen e problemeve me migrantët
12/11 16:14
Kina ka bërë plane të mëdha për Greqinë!
12/11 12:36
Turqia dëbon xhihadistët francezë
12/11 12:28
Udhëtim me karta ID nëpër Ballkan/ Mediat serbe: realizohet deri në fund të vitit
12/11 12:20
Eventi i rrallë/ Mërkuri “sfilatë” para Diellit
11/11 20:13