Serbia nuk zbaton marrëveshjet me Kosovën
15/05/2019 12:45

Arrestimi i shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, në marsin e vitit 2018, nuk ka kaluar pa veprime hakmarrëse nga pala serbe. Ata kanë hedhur poshtë zbatimin e të vetmes marrëveshje që funksiononte mes doganave të të dyja shteteve.

Zgjedhjet në Veri të Kosovës, Marko Gjuriç ndalohet sërish
18/05 20:31
Brovina: Foton ma kanë sjellë. S’e kisha menduar të ishte e rreme
17/05 19:54
Kosovë/ Shpallet dita e përkujtimit të gjenocidit serb
17/05 11:45
SHBA izolon të korruptuarit dhe të lidhurit me krimin në Kosovë
16/05 20:44
Kosovë, denoncohet në Kuvend përdhunimi nga serbët
16/05 20:21
Ish-komandanti i padëshiruar
16/05 15:50
SHBA dënon emërimet e “abuzuesve” në poste të larta në Kosovë
16/05 15:39
Publikohet fotoja e tmerrshme/ Ja si ushtarët serbë përdhunonin gratë kosovare
16/05 14:39
“Gylenistët i dorëzoi Thaci”/ Raporti hetimor: Presidenti dha urdhër
15/05 15:33
Serbia nuk zbaton marrëveshjet me Kosovën
15/05 12:45
SHBA, sërish kundër Selimit ambasador në Shqipëri
15/05 12:39
Alo me Kosovën/ Nga 15 qershori, deri në 10 herë më lirë
14/05 15:42
Kosovë: Seancë e jashtëzakonshme për krijimin e Tribunalit për Krime Lufte
14/05 15:36
Haradinaj: Dialogu Kosovë-Serbi në duar të sigurta, takim më 1 korrik
14/05 15:25
Kosova në borxhe për energji/ 18 milionë euro për furnizimin e komunave të banuara nga serbët
14/05 12:24
Kosovë-Shqipëri, tarifat e “Roaming”-ut ulen nga data 15 qershor
13/05 19:17
Kosova ndalon lojërat e fatit/ Hyn në fuqi ligji, mbyllen dhjetëra kompani
12/05 12:57
Serbia ndalon në kufi serbët; Haradinaj: Beogradi tregon politikën agresive
11/05 15:27
Përkujtohet bombardimi i Milosheviçit
10/05 15:42
Wake Up/ Prishtina gjen zgjidhje: Gjobë 90 euro për ata që shpërndajnë fletushka reklamuese
10/05 12:56