Raporti për të drejtat e njeriut, HRW përfshin Kosovën
17/01/2019 16:41

“Një lëvizje në rritje, kundër abuzuesve me të drejtat e njeriut dhe autokratëve, është shfaqur vitin e shkuar, – tha të enjten organizata “Human Rights Watch”, – me rezistencën që vjen nga një numër burimesh të reja”.

“Shengeni ballkanik”, Albin Kurti: Tirana ta shohë Serbinë me sytë e Kosovës
11/10 19:35
Mini Shengeni ballkanik/ Reagime në Prishtinë pas takimit Rama-Vucic-Zaev
11/10 15:53
Takimi i parë Kurti- Osmani/ LDK nuk e njeh kreun e VV si kryeministër
10/10 20:09
Takimi Kurti- Osmani/ “Nga nesër fillojmë punën për qeverinë e re”
10/10 15:19
Sot takohet Kurti me Osmanin, në pritje të takimit për koalicionin qeverisës
10/10 13:19
Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me VV: Nuk ka asnjë alternativë tjetër
09/10 15:33
Video/ Tension në veri të Kosovës, policia ndalon ekipin dhe tifozët e Crvena Zvezdës
09/10 12:02
E kërkuan PDK, LDK dhe Nisma, Rrëzohet kërkesa për rinumërimin e votave në Kosovë
09/10 08:34
Zgjedhjet në Kosovë, njihuni me reagimin e DASH
09/10 08:31
Parregullsi në zgjedhje/ Ja kush është partia që ka marrë gjobën më të madhe
08/10 18:07
Zgjedhjet në Kosovë, jehonë në mediat ndërkombëtare
07/10 15:14
Fitorja e Vetëvendosjes/ Lëvizja e Kurtit për herë të parë në pushtet
07/10 12:18
Video/ Festa e Vetëvendosjes “zgjon” kryeqytetin
07/10 00:36
Video/ Mbështetësit e Vetëvendosjes marshojnë drejt sheshit “Skënderbeu”
06/10 23:19
Video/ Festë në selinë e LDK
06/10 22:06
Zgjedhjet në Gjakovë/ Qytetarët me të drejtë vote drejt qendrave që në orët e para të mëngjesit
06/10 16:25
Me shqiptarët në veri të Kosovës/ Në fshatin Çabër të komunës Zubim Potoku
06/10 16:01
Kosova voton/ Zgjedhjet e parakohshme parlamentare, 5 kandidatë për kryeministër
06/10 15:56
Zgjedhjet në Kosovë, ja risitë e këtyre zgjedhjeve
06/10 15:47
Ulet numri i turistëve në Durrës, shkak zgjedhjet në Kosovë
06/10 15:19