Protesta në Francë, përleshje pranë Harkut të Triumfit
12/01/2019 21:20

Protestuesit u përleshën me policinë në Paris dhe qytete të tjera të Francës të shtunën, ndërsa me mijëra vetë dolën nëpër rrugë në fundjavën e nëntë të zemërimit ndaj Presidentit Emmanuel Macron.

Ursula von der Leyen presidente e re e Komisionit Europian, Franca kundër saj
17/07 05:18
Trump: Nuk jam racist/ I përgjigjet sulmeve pas kritikave për 4 kongresmenët me ngjyrë
17/07 05:16
Kabul/ Qentë trajnohen për zbulimin e minave
16/07 17:16
Sot votimi në PE, Von der Leyen: Mbështes hapjen e negociatave me Shqipërinë
16/07 17:04
Zjarret në Kroaci ndërpresin festivalin muzikor
16/07 16:28
Ajvari i famshëm i Ballkanit, disa shtete në “luftë” për origjinën
16/07 16:22
Peshku i kërkon ndihmë zhytësit, i kishte ngecur grepi në sy
16/07 14:47
Vorbull uji pranë Korsikës/Fenomeni natyror zakonisht nuk ndodh në këtë stinë
16/07 14:36
Festivali nënujor në SHBA, për të promovuar mbrojtjen e brezit koralor
16/07 14:33
Macron kërkon kompromis. Presidenti Francez: Ftoj serbët dhe kosovarët për takim në Paris
16/07 10:04
Turqia feston festën e Fitores së Demokracisë, festime dhe ceremoni edhe në Tiranë
16/07 05:52
Kina rritet me 6.2 përqind/ Rënie e lehtë, frikë për pasoja globale
15/07 16:31
Trump, komente raciste/ Sulmoi në “twitter” kongresmenët me ngjyrë
15/07 16:02
Fluturim mbi Paris/ Shpikja e re prezantohet në Ditën Kombëtare të Francës
15/07 14:30
Mision indian në hënë/ Anulohet pak para nisjes për shkaqe teknike
15/07 14:23
Pse Amerika po ndërton një mur tjetër?
15/07 13:17
Egjipti hap dy piramida antike, publikohen gjetjet e reja
14/07 13:27
Trump e braktisi marrëveshjen bërthamore të Iranit për inat të Barak Obamës
14/07 12:16
New York pa drita/Mbetën pa energji 70 mijë banesa dhe biznese në Manhattan
14/07 12:11
Gjurma e Armstrong, të shpallet trashëgimi e njerëzimit
14/07 11:34