Plazhet e Vlorës, pa roje. U trajnuan, por nuk punësohen
02/07/2018 15:54

Arif Lala është një prej dhjetra të rinjve që u trajnuan për të punuar si vrojtues plazhi në prag të këtij sezoni turistik. Arifi ka ditë që endet duke u përballur edhe me arrogancën e shfrytëzuesve privatë të plazheve.

Fermeri jashtë subvencionit; Shtoi hapësirën për sera që të përfitonte, por…
19/03 23:13
Nis pelegrinazhi në Kishën e Laçit për 13 të marta radhazi
19/03 23:00
Gërdeci/ Si u lexua në Tiranë vendimi i Gjykatës së Floridas për padinë e Shkëlzen Berishës
19/03 22:39
Dëmshpërblim pas vrasjes? Prindërit e Marvit: Shpifje për të tërhequr vëmendjen
19/03 15:42
Mesazhi rrufè i PD-së: Të enjten, ora 9:30, protestë para Kuvendit
19/03 15:37
E refuzoi Xhixho, mandatin e deputetit e pranon kryekëshilltari i LSI në Fier
19/03 15:35
Basha thirret në Prokurori. Hetim i trefishtë për pagesat ndaj lobuesve në SHBA
19/03 15:21
Veliaj: Rikandidoj për Tiranën
19/03 15:16
KLP shpall të hapur garën për Prokurorin e Përgjithshëm
19/03 15:15
Wake Up/ 86.8% e shqiptarëve marrin nënshtetësinë greke. Këto janë arsyet
19/03 13:52
Jeta pranë fushës së mbetjeve, banorët e Kuçovës presin ende një zgjidhje
19/03 12:29
Mjeshtrat e gdhendjes, mes maleve në Dukat
19/03 12:27
Si të mbrohemi nga “fake news”? Masat, etika dhe ligji…
19/03 12:25
Sëmundja e pishave, dëme në Korçë
19/03 12:23
Pa Koment – Lleshaj në Durrës, e presin studentë me “maska”
19/03 11:58
Parashikimi i Motit 19 Mars 2019
19/03 09:19
Fake News shtohen për zgjedhjet; Mbi 400 portale “pirate”
18/03 21:25
Djegia e mandateve, Gjermania e prerë: Qeveria legjitime
18/03 20:57
Fshatrat pa ujë të Dibrës. Në Brezhdan, vetëm 10 minuta në 24 orë
18/03 15:38
Poli i ri politik i opozitës; Karamelo: Do ketë prurje të reja në Kuvend
18/03 15:36