PD akuzë, tjetër kryebashkiak me probleme. Mark Babani u arrestua në Itali
10/09/2019 12:04

Partia Demokratike ka kërkuar nga Prokuroria verifikimin e një tjetër kryebashkiaku të Partisë Socialiste. Bëhet fjalë për Mark Babanin, kryetar i Bashkisë së Vaut të Dejës, pasi dyshohet se ai ka fshehur ndalime, dënime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut.

Vendimi që shfajësoi Bashën/ Gjykata rrëzoi akuzën ndaj kreut të PD për fondet e lobimit
17/01 15:54
Merkel: Do bisedojmë në Këshillin e BE-së edhe për çeljen e negociatave
17/01 12:14
Padia e Ramës ndaj Haradinajt/ Kushtrim Palushi, avokati i kryeministrit të Shqipërisë
16/01 20:01
Reforma Zgjedhore/ Përfundon mbledhja e Këshillit Politik
16/01 19:45
“Gjetëm dakordësi për dy objektiva madhore”/ Basha flet pas takimit me Komisionerin për Zgjerim
16/01 19:32
Shqiptarët e Preshevës firmosin marrëveshjen në Tiranë: Me një listë në zgjedhjet serbe
16/01 16:25
PD gjen kryebashkiakun e dënuar/ Malaj i Burrelit e kishte deklaruar dënimin me 10 muaj burg
16/01 15:25
“Shqipërisë do i hapen bisedimet”/ Eurokomisioneri për zgjerimin: Franca po ndryshon qëndrim
16/01 15:02
Rama çon në gjykatë Haradinaj, sot mediat serbe mbushin faqet e para
16/01 12:38
“Akuzat për shkëmbim territoresh/ Rama padit në gjykatën e Prishtinës, Ramush Haradinajn”
16/01 10:29
Negociatat deri te marrëveshja/ Gjiknuri dhe Bylykbshi tregojnë rolin e të huajve dhe zgjidhjen që do të japin
15/01 21:25
Reforma zgjedhore/ Bundestagu përshëndet nisjen e procesit
15/01 21:05
50 mijë firma për ndryshimin e sistemit, Basha i gatshëm që të diskutohet në Këshillin Politik
15/01 16:21
50 mijë firma për ndryshimin e sistemit, Basha i gatshëm që të diskutohet në Këshillin Politik
15/01 16:03
Opozita e re: Nuk jemi fasadë/ Deputetët kërkojnë që të ndryshohet sistemi zgjedhor
15/01 15:46
SHBA dhe BE rol kyç për paktin! Përshëndesin uljen në tryezë të palëve, ironizon Topalli dhe Patozi
15/01 02:02
SHBA dhe BE rol kyç për paktin! Përshëndesin uljen në tryezë të palëve, ironizon Topalli dhe Patozi
14/01 19:20
Prapaskenat e marrëveshjes PS-PD, SHBA dhe Britania ndërmjetësuan për dialogun
14/01 15:16
Rama:Nisim operacionin anti KÇK/ Kryeministri: Organizatë kriminale me prokurorë dhe gjykatës
13/01 14:51
Inaugurohet reparti i ri i kirurgjisë në QSUT, Rama: Çon në një tjetër nivel shërbimet mjekësore
13/01 13:01