“Nuk jeni engjëll”, zbardhet përplasja Pacolli-Daçiç
31/08/2019 16:04

Samiti i Gymnich në Helsinki nuk ka kaluar pa përplasje midis ministrave të Jashtëm të Kosovës dhe Serbisë. Gjatë diskutimeve ku merrnin pjesë ministrat e Jashtëm të Ballkanit Perëndimor dhe 28 ministrat e BE-së, Behgjet Pacolli ka denoncuar sjelljen me “dy fytyra” të Serbisë.

OEA: Bizneset në Kosovë kërkojnë trajtim emergjent të korrupsionit
09/12 19:54
Veseli niset drejt Hagës/ Kreu i PDK u thirr nga prokuroria për krimet e luftës
09/12 16:13
Pa marrëveshje me LDK/ Kurti: Shkojmë në zgjedhje
08/12 20:18
Kthehen të strehuarit në Kosovë/ Haradinaj: Janë mbi 1300 persona që erdhën pas tërmetit
08/12 20:06
Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje
08/12 12:56
Kosova bojkoton Nobelin/ Çmimin do e marrë adhuruesi i Miloshevicit
07/12 16:41
Thaçi në Berlin: BE-ja me standarde të dyfishta
06/12 19:37
Meta, vlerësim për Forcat e Sigurisë së Kosovës: Shqipëria s’mbeti e vetme, ishit aty vëllazërisht
04/12 15:18
Haradinaj: Ka një kontribut vullnetar për t’i ardhur në ndihmë qeverisë
04/12 09:03
Foshnjat e tërmetit/ Në Prizren dhe Pejë lindin nënat nga Durrësi
03/12 20:02
Në shtëpinë e dy vëllezërve/ Kosovë, humbën jetën nga tërmeti. Babai: Në Durrës ishin për punë
30/11 19:28
Tërmeti/ Të prekurit të strehuar në Kosovë, institucionet nuk kanë shifra
30/11 15:14
Nevoja për psikologë e mjekë/ Ambasadori i Kosovës: Mund të dërgojmë njerëz edhe në spitalet e Prishtinës
29/11 13:19
Ajri i ndotur në Kosovë/ Ndotësit kryesorë, termocentralet pranë Prishtinës
25/11 20:33
Prishtinës i shtohen edhe tri minibiblioteka
25/11 17:53
Liberalizimi i vizave, Haradinaj këmbëngul te “dhjetori”
25/11 17:07
“Bëhu Babadimri”/ Më 15 dhjetor maratona e festës për bamirësi
25/11 16:40
Lista serbe jashtë qeverisë, por kushtetuta kërkon përfaqësimin e komuniteteve
25/11 13:32
Prishtina, varrezë makinash/ Mbi 1500 mjete të braktisura nëpër rrugë
24/11 21:04
Përfundon rinumërimi në Kosovë, të hënën shpallen. I hapet rruga qeverisë
24/11 20:42