Maqedoni, dorëhiqet kryeprokurorja speciale Katica Janeva
16/07/2019 14:44

Kryeprokurorja speciale e Maqedonisë së Veriut, Katica Janeva dha dorëheqje pas dështimit të partive politike për një marrëveshje lidhur me projektligjin për punën e kësaj prokurorie.

E konfirmuar! 3 raste nga koronavirusi në Greqi
27/02 14:58
Analisti: Serbia ose të njohë pavarësinë e Kosovës, ose do të hapë fronte ”lufte” me fuqitë e mëdha!
26/02 20:21
Rasti i parë në Greqi dhe Maqedoni/ Të dy të prekurit nga koronavirusi ishin kthyer nga Italia
26/02 20:03
Koronavirusi mbërriti në Ballkan! Rastet në Kroaci dhe në Serbi
26/02 16:50
Një shqiptar në Parlament! Është nga Kosova, Sami Musa fiton në Hamburg
25/02 16:56
Itali/ 7 të vdekur dhe 270 të prekur nga koronavirusi
25/02 12:18
Haga do të ngrejë akuzat/ Ka pyetur dhjetëra ish luftëtarë të UÇK për dyshimet e krimeve të luftës
25/02 03:42
“Nga Selaniku në Zagreb”/ Takimi me vendet e Ballkanit, Greqia konfirmon mbështetjen për negociatat
25/02 03:40
Kurti-Brnabiç në Londër/ Kryeministrja serbe ‘pret’ në postime kryeministrin e Kosovës
24/02 20:30
Vuçiç për Kosovën: Do të na vënë para ultimatumit
24/02 16:45
Mjekët dhe infermierët në Itali të dërrmuar: Turne stërmunduese dhe izolim
23/02 18:58
Itali/ Njerëzit vërshojnë në supermarkete, rriten çmimet e maskave dhe dezinfektuesve
23/02 15:54
Edhe Sarsi mbërriti në 2003-shin në Itali, ja sa raste u regjistruan atëherë!
23/02 12:12
Masa ekstreme në Itali/ Kush lëviz nga zonat e infektuara, arrestohet!
23/02 11:51
Koronavirusi/ Blindohet veriu i Italisë, shkon mbi 100 numri i të prekurve
23/02 11:26
Plagoset shqiptari në atentat në Athinë, dyshohet krim pasioni ose larje hesapesh për drogë
23/02 03:35
Sot pritet përfundimi i autopsisë së personave të vrarë në Gjilan
19/02 12:22
Cakaj nis vizitën zyrtare në Kosovë, takohet me Konjufcën
19/02 12:19
Kosovë, shkëmbimi i territoreve/ Përplasje Palmer e Grenell
19/02 10:56
Athinë/ Protestojnë minoritarët, kundërshtojnë projektin e qeverisë për pensionet: Na diskriminon
16/02 20:12