Kosovë, dështon seanca e thirrur nga opozita
10/09/2017 00:00

Parlamenti i Kosovës u mblodh të dielën në seancë të jashtëzakonshme, me kërkesë të partive opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Alternativa, për të debatuar për programin e qeverisë së re, e zgjedhur të shtunën.

Zgjedhjet në Kosovë, të dielën balotazhi për Prishtinën
18/11 15:06
Sulmi në Kuvend, dënohen aktivistët e Vetëvendosjes
17/11 20:12
Zgjedhjet vendore në Kosovë, të dielën balotazh në shumicën e komunave
17/11 12:18
Kosova e Krimeja, presidenti çek: BE me dy standarde
16/11 21:43
Haradinaj: Në 2020 në NATO
14/11 15:10
Protestë për “Kumanovën”. Shqiptarët kërkojnë drejtësi nga Vjena
13/11 13:05
Kosova, miqësore ndaj Letonisë në “Adem Jashari”
12/11 19:57
“Kumanova”, Haradinaj kërkon hetim ndërkombëtar
04/11 00:27
Rama në Marok: Me njohjen e Kosovës, Serbia bën një hap të madh
03/11 18:51
Thaçi nuk tërhiqet: Pasaporta shqiptare nëse izolimi i Kosovës vazhdon
27/10 13:17
Gara për Prishtinën, Mustafa: LDK me qytetarët. Veseli: Partneritet me të gjithë
23/10 20:47
Vetëvendosja, humbësja e madhe; nuk fiton asnjë komunë. Rritet LDK dhe AAK
23/10 20:27
PDK, e pavendosur për Prishtinën. Veseli: Partneritet me të gjithë
23/10 20:24
Zgjedhjet në Kosovë. Rezultatet e para
23/10 12:59
Zgjedhjet në Kosovë, votohet për kryetarët në 38 komuna
22/10 14:53
Zgjedhjet në Kosovë, votohet për kryetarët në 38 komuna
22/10 14:13
Të dielën në votime, heshtje zgjedhore në Kosovë
21/10 00:00
Daka kërkon ndryshim të ligjit: Zgjedhjet, pa balotazh
21/10 00:00
Gonxhja e Mitrovicës. Kandidatja shqiptare që sfidon serbët
20/10 00:00
Zgjedhjet në Kosovë, votojnë emigrantët
19/10 00:00